YAKE U19 vyhrali kvalitne obsadený Angels Cup

Publikované: 21.09.2020 Autor: Daniel Jendrichovský

yake u19 vs skbd snv (Foto: Marián Ujco)

YAKE U19 Košice – BAMP Poprad 59:57

YAKE U19 Košice – ŠKBD Spišská Nová Ves 70:42

YAKE U19 Košice – ŠKP Banská Bystrica – Zvolen U19 63:53

Vyjadrenie hráčky Lucky Kupčovej:

Ja osobne som sa na tento turnaj veľmi tešila. Je to moja prvá sezóna v juniorskom tíme a som hrozne rada, že mám také úžasné spoluhráčky. Ako tím sme veľmi dobrá partia, čo sa ukázalo aj na ihrisku. Do turnaja sme išli s tým, že si to ideme užiť, hlavne sa baviť basketbalom. Nakopla nás hneď prvá výhra nad Popradom, ktorému sme chceli ukázať, že naša prehra na ich palubovke bola iba náhoda, a to sa nám podarilo docieliť dobrou energiou, ktorú sme si držali po celý zápas. V tom sme chceli pokračovať aj v zápase proti Spišskej. Tento zápas sme si poriadne užívali hlavne kolektívnou hrou, čo sa ukázalo aj na počte asistencií. Posledným zápasom sme chceli potvrdiť všetko čo sme dokázali v predchádzajúcich dvoch zápasoch a to našu agresivitu, tímovú hru, komunikáciu a to, že tento turnaj chceme vyhrať. Určite máme ešte čo zlepšovať, hlavne výpomoc zo slabej strany a obranný doskok, ktorý nás po celý turnaj poriadne potrápil. Myslím, že nám tento turnaj veľa dal a pripravil nás na začiatok sezóny, ktorá sa nám o týždeň začne.

Vyjadrenie hráčky Emy Spišiakovej:

Tento turnaj bol dobrou prípravou na našu ligovú súťaž. Zahrali sme si s družstvami, ktoré budú hrať ženskú extraligu, boli to tri veľmi dobré zápasy. Každý jeden zápas nám ukázal veci, ktoré musíme zlepšiť, no som rada, že sme na ihrisku ukázali veľa dobrých momentov, na ktorých sme pracovali posledné týždne. Teší ma, že sa podporujeme, čo bolo vidieť na ihrisku, nielen kolektívnou hrou, no aj na lavičke, ktorá žila celý čas. Sme dobrá partia a to je základ úspechu. Verím, že budeme pokračovať v dobrých veciach, aké boli počas tohto turnaja. A zapracujeme na našich slabších stránkach a novú sezónu si užijeme.

Vyjadrenie trénera Daniela Jendrichovského:

Angels Cup nám priniesol kvalitnú previerku pre začiatkom 1.ligy žien a som rád, že sme nielen výsledkovo potvrdili, že môžeme hrať vyrovnanú partiu s družstvami z druhej polovice Extraligy žien. Je pravdou, že družstvá Popradu a Spišskej Novej Vsi sa ešte len tvoria, a kádre pred Extraligou ešte doplnia, no výhry potešili. V prvom zápase s Popradom sme sa snažili poučiť z prvého vzájomného zápasu pod Tatrami, kde nás súper agresivitou a útočným doskokom porazil. Podarilo sa nám to iba čiastočne, keď obranný doskok ostáva našou Achillovou pätou, čo sa ukázalo aj v ďalších zápasoch. Duel so Spišiačkami nám vyšiel priam dokonale, keď sa do hry dostalo všetkých 14 hráčok, a každá prispela k vysokej výhre. V pomyselnom finále turnaja nás preveril náš tradičný juniorský rival, ktorému citeľne chýbala Lucia Žilinská. Som veľmi spokojný s naším herným nasadením a bojovnosťou. Konkurenčný „boj“ o minúty na ihrisku sa prejavil pozitívne, keď väčšina hráčok využila svoj pobyt na ihrisku v prospech družstva a preniesla tak tlak na nás trénerov. Menej spokojnosti je určite s množstvom nevynútených strát a chabým obranným doskokom. Vysoký štandard si držala Kristlová, výborne hrala celý turnaj Lucka Kupčová, dobré momenty predviedli Spišiaková a Hermannová. Famózny druhý polčas proti BB predviedla dovtedy trápiaca sa Mima Ištoňová. Ema Dulovičová ukázala, že bude pre nás obrovskou posilou. Viac útočnej aktivity čakám od Mišky Jendrichovskej a Borky Kolesárovej, a keď treba priznať, že ich spolupráca s pivotkami je ukážková a obe „kŕmia“ naše podkošové kvalitnými pasmi. Na turnaji zo zdravotných dôvodov chýbali Rebejová, Filická a kadetské povinnosti mali Majorošová s Paulovičovou. Je radosť pracovať s takou partiou, a vrásky, ktoré mi spôsobujú svojou chuťou hrať a trénovať a vybojovať si viac času na ihrisku, rád príjmem.

 


Diskusia