Rešetár buduje v Prahe slovenskú kolóniu. Balážovú mu ponúkol Erasmus

Publikované: 16.09.2020 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

Klub Slávia Praha bude mať v novej sezóne výrazný slovenský charakter. Za výsledky „zošívaných“ je zodpovedný skúsený kormidelník Jozef Rešetár, ktorý do stovežatej pritiahol z Košíc aj Michaelu Balážovú, Sofiu Bilikovú a Soňu Svetlíkovú.

slavia praha spolocna (Foto: Jozef Cyprián)

„Budujeme družstvo zložené iba z Češiek a Sloveniek. Uvidíme, aká bude jeho sila. Reagovať budeme na vývoj udalostí a potom by sme to mohli prípadne posilniť. Nemáme nejaké veľké oči, ale určite by sme chceli skončiť čo najvyššie,“ rozhovoril sa pre basket.sk tréner Rešetár.

Spoločne so svojimi zverenkami sa v pondelok podvečer predstavil v dôverne známej Angels aréne. V prípravnom súboji proti Young Angels Košice oslávil triumf 71:51.

„Som vďačný za to, že sme si mohli aj v tejto situácii zahrať zápas v Košiciach. Keďže máme aj pár košických hráčok, išlo o taký príjemný návrat domov. Čo sa týka úrovne zápasu, tak tá trochu kolísala. Hlavne, keď mali domáce na ihrisku mladé hráčky,“ zhodnotil hlavný tréner pražskej Slávie. Vo svojom domove sa však dlho nezdržal. „Košice si užijem ešte večer, ale ráno cestujeme domov.“

Zápas proti Košiciam mal špeciálnu príchuť aj pre reprezentantku Michaelu Balážovú.

„Bolo to určite zvláštne. Hrala som vlastne proti spoluhráčkam a o pol roka budeme opäť na rovnakej strane. Bol to teda naozaj čudný pocit, ale aj takéto momenty prináša basketbal,“ pousmiala sa Balážová, podľa ktorej je triumf o dvadsať bodov trochu klamlivý. „Nebolo to až také ľahké a hlavne išlo o veľmi rýchly basketbal. Vyhrali sme o dvadsať bodov, ale mali sme čo robiť.“

Červeno-biely dres Slávie bude obliekať pol roka. Potom by sa mala vrátiť späť do metropoly východu. „Dôvodom je škola. Do Prahy idem na pol roka v rámci projektu Erasmus. Hľadali sme teda možnosť skĺbenia s basketbalom a vyšlo to na Sláviu,“ vysvetlila svoj letný posun študenta Európskej verejnej správy. Po vyštudovaní školy by sa jej život mohol uberať veľmi zaujímavým smerom: „Možno raz budem politička a budem bojovať za šport.“

Šport to má totiž v súčasnej dobe veľmi náročné. Avizované prísne opatrenia našťastie do platnosti nevstúpia, no to neznamená, že by mali športovci vyhrané. V Česku sú na tom z pohľadu kompenzácií oveľa lepšie, no práve Praha je momentálne epicentrom nákazy.

„Čo už je dnes bezpečné? Iste, čísla v Prahe sa zhoršili, ale snáď sa to opäť zlepší. Musíme byť všetci zodpovední a dodržiavať pravidlá. Nosiť rúška a svojim správaním neohrozovať ostatných. Teraz to už aj v Prahe sprísnili. Do haly teda ideme na tréningy s rúškom, potrénujeme bez neho a potom si ho opäť nasadíme,“ priblížila súčasnú situáciu v metropole Českej republiky Balážová. Tréner Rešetár doplnil: „Od stredy sa podmienky sprísnia, ale my sme opatrenia dodržiavali aj doteraz. Športovci sú zodpovední, ale inak sa ľudia pohybovali všade bez rúšok. Výnimkou bolo metro. My sa však aj ta presúvame autami.“

Aktuálny život športovca v Prahe je teda obmedzený v podstate iba na domov a halu. „Nejaké ponocovania a výlety do centra veru nehrozia. Po jedenástej musia aj tak všetko zatvoriť,“ dodala s úsmevom Michaela Balážová.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SNV SNV 113:87
01.05.2021
SVT SVT
LEV LEV 82:56
01.05.2021
INT INT
SVT SVT 05.05.2021 SNV SNV
SNV SNV 08.05.2021 SVT SVT

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%