Poď hrať s nami... nábor dievčat do Young Angels Academy

Publikované: 14.09.2020 Autor: Radko Dvorščák

yake pripravka 2020-21

Young Angels Academy má za sebou štvrtú a historicky najúspešnejšiu sezónu. Klub na tohtoročných šiestich finálových turnajoch majstrovstiev Slovenskej republiky získal neuveriteľných šesť zlatých medailí a siedmu pridalo jeho juniorské družstvo štartujúce v druhej najvyššej seniorskej súťaži. Za štyri roky fungovania získala basketbalová akadémia YOUNG ANGELS na majstrovstvách Slovenskej republiky spolu 29 medailí (17 zlatých, 9 strieborných a 3 bronzové). Klub sa za obdobie svojej existencie stabilizoval na mape slovenského dievčenského basketbalu, pričom jeho hráčky majú možnosť konfrontácie aj na medzinárodnej scé­ne.

Všetky, nielen vyššie spomenuté úspechy spadajú už do minulosti – síce nie dávnej -, ale predsa. Samozrejme ostávajú krásne spomienky, fotografie, medaily, či trofeje, no z minulosti sa žiť nedá. Túto skutočnosť si v klube maximálne uvedomujeme a našim cieľom je dať priestor aj ďalším generáciám hráčok možnosť vyrastať s logom klubu nielen na hrudi, ale aj srdci.

Prostredníctvom svojich skúsených a vyškolených trénerov sme aj tento rok spustili niekoľko prípraviek, ktoré ponúkajú dievčatám možnosť športovať a postupne spoznať krásy jednej z najpopulárnejších loptových hier, akým basketbal dozaista je. Šport a pohyb vo všeobecnosti patrí k životu. Okrem všeobecne známych zdravotných výhod, pomáha pravidelné športovanie detí v procese socializácie. Deti nadväzujú nové priateľstvá, učia sa fungovaniu v kolektíve, zodpovednosti a pravidelnosti. Basketbal je špecifický v jednej dosť dôležitej veci. Stále sa v ňom niečo deje. Žiadny tím sa nemôže iba tak postaviť a niekoľko minút si bezcieľne prihrávať loptu. Útoky sa striedajú zo strany na stranu a súperi sa vo vedení môžu vymeniť v priebehu pár sekúnd.

Táto aktívna a dynamická hra ponúka v Košiciach možnosť rastu od najútlejších ročníkov až po seniorky. Dievčatá tak môžu stráviť jednu etapu svojho života v kolektívnom športe, prostredníctvom ktorého sa dokážu plnohodnotne formovať. Kolektívny šport je považovaný za jednu z najlepších foriem výchovy mládeže a aj vy máte možnosť vyplniť svojej dcérke, či vnučke takto voľný čas. Možno aj u vás doma z kuchyne do obývačky pobehuje budúca Zuzana Žirková, Anna Jurčenková, či Barbora Bálintová. Ak to chcete zistiť stačí len navštíviť jednu z našich prípraviek a určite neoľutujete.

Nové basketbalové hviezdičky narodené po 1. januári 2010 sa do klubu Young Angels Academy môžu prihlásiť celoročne, pričom zástupcov klubu môžu kontaktovať buď telefonicky na čísle 0915 933 439, alebo e-mailom na adrese info@youngangels.sk.

PREHĽAD PRÍPRAVIEK SEZÓNA 2020–2021

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia