Publikované: 13.09.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Nikola Jokič (Foto: TASR/AP)

Všetci sa už pripravovali na konferenčné finále, bitku o LA. Basketbalisti Denveru Nuggets však ukázali, ešte sme tu! V prvom kole play-off Západnej konferencie NBA otočili s Utahom sériu, v ktorej prehrávali 1:3 na zápasy na 4:3. A niečo podobné môže predviesť aj v druhom kole proti Los Angeles Clippers.

Favorizovaný tím z Kalifornie vyhrával v sérii 3:1 na zápasy, ale Denver sa nevzdal. Už v piatom dueli prehrával o dvojciferný počet bodov a stretnutie otočil. V šiestom zápase to vyzeralo, že Clippers majú nakročené do konferenčného finále. V tretej štvrtine si vytvorili až devätnásťbodový náskok. Ani to však nestačilo.

Tím okolo Nikola Jokiča začal skvele brániť, v útoku si posúval loptu a skóre otočil. Clippers vyzerali až bezradne. Najväčší provokatéri z ich zostavy Marcus Morris a Patrick Beverley pôsobili až trápne. Prvý menovaný dal za 30 minút päť bodov a druhý sa po sedemnástich minútach vyfauloval. Kawhi Leonard s Paulom Georgom dali dokopy 58 bodov, ale nestačilo to. Nuggets vyhrali 111:98 a vyrovnali sériu na 3:3.

Lídri Denveru hrali lepšie. Srbský pivot nastrieľal 34 bodov, pridal 14 doskokov, 7 asistencií, Jamal Murray pridal napriek bolestivému nakopnutiu do citlivých miest 21 bodov, 5 doskokov a 5 asistencií. Výborne hral aj skvelý obranca Gary Harris.

„Neviem, prečo hráme takto, až keď prehrávame a ide o všetko. Nechceme sa dostávať do takýchto momentov, ale vychádza nám to. V tretej tretine sme dobre preberali v obrane a chalani sa chytili v útoku. Jamal Murray ukázal aj po bolestivom zranení, že je bojovník a nič ho nezastaví. Základom bola naša obrana. Teraz je pod tlakom súper, nie my,“ povedal v pozápasovom rozhovore Nikola Jokič.

Najlepší hráč Clippers v zápase, 33 bodový Paul George sa snažil ostať pozitívny. „Sme naladení dobre. Ostávame pokope ako tím. Nepanikárime," zdôraznil krídelník.

Denver tak bude hrať za dve play-off štvrtú sedemzápasovú sériu za sebou. Momentálne sú hráči Nuggets psychicky na koni, v utorok môžu dotiahnuť skvelú obrat.