Levice vyriešili situáciu ohľadne zraneného Bachana. Prichádza bývalý reprezentant Chorvátska

Publikované: 10.09.2020 Autor: Patrioti Levice

Zoran Vrkič (Foto: instagram.com)

Novou posilou Patrioti Levice sa stal chorvátsky legionár Zoran Vrkič. Bývalý chorvátsky reprezentant, ktorý nastupuje na pozícii krídelníka (pozícia 3 a 4), si počas kariéry zahral aj v Eurolige, Eurocupe či Jadranskej lige.

Zmeny v kádri Patriotov si vynútilo zranenie Martina Bachana.

"Nemali sme v pláne doplňovať káder takto skoro, bohužiaľ vynútilo si to zranenie chodidla Maťa Bachana, ktoré si obnovil v zápase proti Svitavám a jeho absencia bude niekoľkotýždňová. Práve jeho pozícia bola u nás v tíme najcitlivejšia, keďže alternoval na krídle, aj pod košom. Zostali sme len na troch vysokých hráčoch, čo je na úvod sezóny veľmi riskantné a úplne nevhodné do tréningového procesu.

Túto situáciu sme museli okamžite riešiť. Dostali sme ponuku na Zorana Vrkiča, o ktorého sme mali záujem už pred troma rokmi. Je to hráč, ktorý má zrejme viac skúseností z ťažkých zápasov, ako celý náš tím dokopy. Preto verím, že nám jeho prítomnosť môže pomôcť na každom tréningu, respektíve zápase.

Keďže Zoran má ambície zahrať si ešte v silnejšej lige, naša dohoda je tak situovaná, že momentálne nie je jasné, ako dlho v našom tíme zostane. V každom prípade však verím, že keď sa dostane do zápasovej formy, bude to hráč, na ktorého sa oplatí prísť pozrieť," uviedol na klubovom webe generálny manažér Levíc Ladislav Garaj, ktorého doplnil kouč Michal Madzin:

"Som rád, že sa nám podarilo nájsť hráča so skúsenosťami, čo môže nášmu mladému tímu určite pomôcť. Od Zorana máme tie najvyššie očakávania a verím, že rýchlo zapadne do tímu a potvrdí svoju kvalitu.“

Káder Patrioti Levice 2020/21

Prišli: David Abrhám (Inter Bratislava), Cvetomir Černokojev (Academik Sofia – Bulharsko), Patrik Pažický (MBK Victoria Žilina), Henri Wade-Chatman (TAU Castello – Španielsko), Daniel Chaban, Samuel Szabó, Dominik Špaňo (všetci ŠBK Junior Levice), Zoran Vrkič

Zostali: Michal Madzin (tréner), Ladislav Lutovský (asistent trénera), Patrik Adámik, Martin Bachan, Boris Bojanovský, Martin Danielič, Viktor Juríček, Šimon Krajčovič, Samuel Volárik

 
Patrioti Levice Autorské práva basketballevice.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basketballevice.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV