Oslabená Handlová trápila Lučenec, nestačil jej ani 31 bodový Jašš

Publikované: 08.09.2020 Autor: Pavel Procner

Marek Jašš (Foto: Lenka Molnárová)

Handlovskí basketbalisti nastúpili na svoj štvrtý prípravný zápas proti Lučencu v oklieštenej zostave. Ich súpiska bola oslabená o trojicu Zečevič, Hlivák a Krčmárik, ktorí sa zranili v poslednom stretnutí na prievidzskej palubovke.

Handlovčania začali zle a už po troch minútach Lučenec viedol dvojciferným rozdielom 13:3. Ofenzívu “baníkov” nakopol dvoma trojkami Jašš, ktorý znižoval na 9:13. Následne upravil na rozdiel koša Bulatovič a za stavu 11:13 hostia žiadali prvý oddychový čas. Po ňom si dvojciferné vedenie prinavrátili a druhá štvrťka začínala za stavu 22:32. Lučenec desaťbodový náskok udržal do 16-tej minúty, kedy sa zeleno-čiernym opäť podarilo z nepriaznivého bodového manka ukrojiť na 39:44. V 18-tej minúte videl za protesty technickú chybu domáci Vicentič a po nej išiel súper do vedenia 53:41. Do veľkej prestávky sa Handlovčanom výrazne znížiť nepodarilo a hostia odchádzali do šatne s vedením 57:46.

Po prestávke sa domáci vrátili na palubovku pokropení živou vodou a taktovku nad stretnutím prevzala dvojica Jašš a Jankovič, ktorí piatimi trojkami otočili stav stretnutia v prospech svojho tímu. V 28. minúte Horninitrania po prvý raz v zápase viedli 71:69 a ešte v treťom dejstve zvýšili na 77:73. Oslabeným “baníkom” v závere duelu dochádzali sily a “pelikáni” znova odskočili na deväť bodov, 99:90. Zverenci trénera Jankoviča si už vedenie udržali a po 40-tich minútach zaslúžene triumfovali 101:93.

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: “Nezainteresovaný divák musel byť s dnešným zápasom spokojný, pretože padlo cez 200 bodov. Myslím si, že sme odohrali veľmi zlý prvý polčas a potom sme minuli príliš veľa síl na zvrátenie výsledku. Tie nám napokon chýbali. Ďakujem mojim zverencom za výkon. Napriek úzkej rotácií dali do zápasu všetko. Samozrejme ďakujem aj našim skvelým fanúšikom, ktorí znova vytvorili ligovú atmosféru.”

Peter Jankovič, tréner Lučenca: “Dnes bolo vidieť, že stále ide o prípravu, zvykáme si na nové signály, ktoré sme aj do tohto duelu aplikovali. Išlo o ofenzívne ladený zápas, v ktorom padlo veľa bodov a to sa muselo fanúšikom páčiť.”

MBK Baník Handlová – BKM Lučenec 93:101 (22:32, 24:25, 31:16, 16:28)

Body za Handlovú: Jašš 31, Jankovič 18, Vicentič a Bolek po 10, Dolník 7, Stehlík a Mátych po 6, Bulatovič 5

Body za Lučenec: Róbert Rožánek a Anikienko po 20, Brown 18, Murray-Boyls 17, Jackuliak a Zorvan po 10, R. Richard Rožánek, Siládi a Čávoj po 2

MBK Baník Handlová Autorské práva mbkhandlova.eu a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu mbkhandlova.eu a uvedených agentúr je výslovne zakázané.