Publikované: 07.09.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko a tasr

Janis Antetoukonmpo zranenie (Foto: nba.com)

Už pred začiatkom štvrtého zápasu série druhého kola Východnej konferencie NBA medzi Milwaukee a Miami bolo otázne, či nastúpi najväčšia hviezda Janis Antetokounmpo. Líder Bucks a úradujúci MVP profiligy si zranil v predchádzajúcom stretnutí členok. Napriek tomu nastúpil a začal skvele. Jeho spoluhráči boli v úvode zápasu o všetko slabí a takmer všetko bolo na gréckom krídelníkovi.

Ten nastrieľal za 11 minút 19 bodov, ale obnovil si zranenie členka, keď stúpil súperovi na nohu. S bolestivou grimasou ešte odhádzal trestné hody a odstúpil. Víťazi základnej časti bojovali aj bez svojho lídra. Skvele hral najmä Khris Middleton, ktorý si spravil osobný rekord 22 bodmi v tretej štvrtine. Vo štvrtej však nedal ani bod. Aj tak mohli Bucks vyhrať už v riadnom hracom čase. Donte DiVincenzo strieľal necelé dve sekundy pred koncom šestky, ale dal len jednu a vyrovnal na 107:107.

V predĺžení začalo lepšie Miami, ale Middleton sa znova začal presadzovať a veľkou bojovnosťou so spoluhráčmi zlomil zápas na stranu Milwaukee. V závere premenil kľúčovú trojku a duel zakončil 36 bodmi, 8 doskokmi a 8 asistenciami. Celkovo sa dostali šiesti hráči Bucks do dvojciferných čísiel. Aj Miami ich malo šesť, ale na úspech to tentokrát nestačilo. Najlepším zo zostavy Heat bol Bam Adebayo, ktorý nastrieľal 26 bodov, pridal 12 doskokov a 8 asistencií. Heat nestačili ani dve skvelé trojky v závere od Tylera Herra.

Milwaukee vyhralo 118:115 po predĺžení a znížilo stav série na 1:3 na zápasy.

V semifinále Západnej konferencie hráči Los Angeles Lakers zvíťazili nad Houstonom Rockets 117:109 a vyrovnali sériu na 1:1. Anthony Davis sa na triumfe podieľal 34 bodmi a 10 doskokmi, LeBron James pridal 28 bodov a 11 doskokov, k triple double mu chýbala asistencia.