Brooklyn šokoval, titul má priviesť trénersky nováčik Steve Nash

Publikované: 03.09.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Steve Nash, Brooklyn (Foto: Brookly Nets)

Gregg Popovich, Tyron Lue či Mark Jackson? V súvislosti s novým trénerom Brooklynu sa spomínalo viacero známych trénerov. Vedenie Nets však prekvapilo a za hlavného kouča angažovalo Steva Nasha. Vo funkcii nahradil Jacquea Vaughna, ktorý bude pokračovať v realizačnom tí­me.

Legendárny kanadský rozohrávač doteraz pôsobil len v role trénerského konzultanta. Či pri kanadskej reprezentácii alebo Golden State Warriors. Člen Siene Slávy je dvojnásobným držiteľom ceny MVP pre najužitočnejšieho hráča NBA.

„Vždy som si chcel vyskúšať trénovanie. Je pre mňa česť začať v tak výbornom tíme so skvelými hráčmi. Sťahujeme sa do Brooklynu s celou rodinou. Veľmi sa na to teším,“ povedal v oficiálnom vyhlásení štyridsaťšesťročný Nash, ktorý podpísal kontrakt na štyri sezóny.

„V Stevovi vidíme lídra a mentora, ktorý má rešpekt našich hráčov. Je jedným z najlepších lídrov v basketbalovej histórii,“ povedal na adresu nového trénera generálny manažér Nets Sean Marks.

V Brooklyne zrejme veria, že v bývalom rozohrávačovi nájdu podobne cenného kouča, akým sa stal Steve Kerr. Ten však po hráčskej kariére najprv pôsobil ako generálny manažér Phoenixu Suns. Ako sa stal trénerom Golden State, vytvoril z tímu dynastiu, ktorá to dotiahla päťkrát za sebou do finále a k trom titulom.

Práve v úspešných sezónach pomáhal Warriors aj Nash, ktorý výborne spolupracoval najmä s Kevinom Durantom. V Nets si sľubujú, že sa krídelník dostane po ročnej pauze zavinenej roztrhnutou achilovkou do formy.

KD by mal vytvoriť duo s Kyriem Irvingom, ktorý tiež nedohral sezónu pre zranenie. Zaujímavé bude sledovať, či vedenie Nets donesie do tímu aj tretiu hviezdu, alebo v zostave ponechá výborne hrajúceho Carisa LaVerta, ktorý bol lídrom klubu v bubline v Orlande. V ročníku ho dopĺňal aj skúsený rozohrávač Spencer Dinwiddie.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Spišskí Rytieri 7/1 87,50%
2 BKM Lučenec 6/2 75,00%
3 Patrioti Levice 4/4 50,00%
4 Iskra Svit 3/4 42,86%
5 BC Prievidza 3/5 37,50%
6 MBK Baník Handlová 2/5 28,57%
7 Inter Bratislava 2/6 25,00%