Predsezónny servis SBL. Pozrite si súpisky a program prípravných zápasov

Publikované: 04.09.2020 Autor: basket.sk

Handlová - Spišská (Foto: facebook/spisskyrytieri)

Predposledný augustový víkend sa rozbehol kolotoč prípravných zápasov pred novou sezónou SBL, ktorá by sa mala začať koncom septembra.

Po piatku je jasné, že extraliga bude mať len sedem tímov. Účastníkmi budú Inter, Levice, Lučenec, Prievidza, Svit, Handlová a Spišská Nová Ves. Hrací systém ročníka 2020/21 oznámia v najbližších týždňoch.

Zatiaľ si pozrite predbežné súpisky tímov a program prípravných zápasov, ktorý budeme pravidelne dopĺňať o výsledky.

Predbežné súpisky a program prípravných zápasov (zdroj: basket.sk/klubové weby/basketliga.sk)

Inter Bratislava

Prišli: Alberto Blanco Vila (tréner, Chocalates Trapa Palencia – Španielsko), Edgars Jaunzems (asistent trénera, C.B Cantaires Tortosa – Španielsko), Lautaro Lopez (KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz – Španielsko), Jaroslav Musil (BKM Lučenec), Alex Ondruš (Simpson University – USA), Darrion Strong (Spars Railway Sarajevo – Bosna a Hercegovina), Arnas Beručka (Juventus-LKSK Utenos – Litva), Matúš Malovec, Timotej Malovec, Daniel Randuška, Tomáš Borodovčák, Martin Koller, Zsolt Boros (všetci Inter Bratislava), Maurizio Galata

Zostali: Michael Fusek, Richard Körner

Príprava:

* 21. augusta: Inter Bratislava – mmcité1 Basket Brno 63:79 (36:46)
Body Interu: Körner 17, Lopez 14, M. Malovec 11, Beručka 7, Fusek 5, Galata, Hansen a Randuška po 3, Borodovčák, Koller a T. Malovec 0

* 25. augusta: Inter Bratislava – BK Olomoucko 75:78 (34:36)
Body Interu: Körner 20, Musil 16, Hansen 14, Beručka 13, Fusek a Galata po 4, Koller a T. Malovec po 2, Lopez, M. Malovec a Randuška 0

* 28. augusta: BK Olomoucko – Inter Bratislava 83:64 (39:30)
Body Interu: Lopez 16, Beručka a Musil po 10, Fusek 8, Hansen 7, Körner a Randuška po 5, T. Malovec 2, Koller 1, Borodovčák, Galata a M. Malovec 0

* 2. septembra: BK JIP Pardubice – Inter Bratislava 84:85
Body Interu: Körner 24, Beručka 22 (+6 as.), Lopez 16, Fusek 12 (+10 d)., Galata 5, Malovec 3, Musil 2, Koller 1

  • 3. septembra: USK Praha (ČR) – Inter Bratislava 74:61 (21:15, 13:16, 14:14, 26:16)

USK: Sehnal 20, Macura 19, Mareš 10, Samoura 6, Štěrba 2 (Vyroubal 7, Kolář 6, Fuxa 4, Machač 0, Bátovský 0).

INTER: Musil 14, López 10, Körner 8, Fusek 7, M. Malovec 3 (Beručka 8, Galata 6, Koller 5, Randuška 0).

* 10. – 12. septembra: Medzinárodný turnaj vo Svite (Iskra Svit, Inter Bratislava, Klosterneuburg Dukes/Rak., ?)
* 17. septembra: Inter Bratislava – ?
* 19. septembra: Inter Bratislava – Swans Gmunden (Rak.)

Patrioti Levice

Prišli: David Abrhám (Inter Bratislava), Cvetomir Černokojev (Academik Sofia – Bulharsko), Patrik Pažický (MBK Victoria Žilina), Henri Wade-Chatman (TAU Castello – Španielsko), Daniel Chaban, Samuel Szabó, Dominik Špaňo (všetci ŠBK Junior Levice)

Zostali: Michal Madzin (tréner), Ladislav Lutovský (asistent trénera), Patrik Adámik, Martin Bachan, Boris Bojanovský, Martin Danielič, Viktor Juríček, Šimon Krajčovič, Samuel Volárik

Príprava:

* 22. augusta: Patrioti Levice – mmcité1 Basket Brno 67:80 (33:48)
Body Patrioti: Juríček 19, Krajčovič 13, Danielič 10, Wade-Chatman 8, Abrhám a Bojanovský po 5, Chaban 3, Černokojev a Volárik po 2, Adámik, Pažický, Szabó a Špaňo 0

* 26. augusta: ERA Basketball Nymburk (ČR) – Patrioti Levice 94:64 (50:34)
Body Patrioti: Juríček 25, Bachan 11, Krajčovič 10, Bojanovský 9, Abrhám 8, Volárik 1, Adámik, Černokojev, Danielič, Chaban a Wade-Chatman 0

28. – 29. augusta: Medzinárodný turnaj v Brne (mmcité1 Basket Brno/ČR, Patrioti Levice, Helios Suns Domžale/Slov., Atomerőmű SE/Maď.)

* 28. augusta: Patrioti Levice – Atomerőmű SE Paks (Maď.) 71:92 (31:44)
Body Patrioti: Černokojev a Wade-Chatman po 17, Abrhám 11, Bojanovský 9, Juríček 5, Krajčovič a Pažický po 4, Bachan a Volárik po 2, Danielič 0

  • 29. augusta: Helios Suns Domžale (Slovin.) – Patrioti Levice 72:79 (38:37)

    Body Patrioti: Krajčovič 20, Bojanovský a Černokojev po 10, Bachan, Juríček a Wade-Chatman po 9, Volárik 5, Abrhám 3, Adámik a Chaban po 2, Danielič 0

    • 3. septembra: Patrioti Levice – DEKSTONE Tuři Svitavy (ČR) 80:92 (18:30, 17:19, 21:27, 24:16)

Levice: Juríček 23, Černokojev 7, Krajčovič 6, Wade-Chatman 5, Bachan 2 (Bojanovský 18, Volárik 11, Danielič a Chaban po 3, Pažický 2, Adámik 0)

Svitavy: Bujnoch 27, Slezák 24, Dragoun 9, Marko 3, Křivánek 0 (Svoboda 16, Sehnal 7, Goga 3, Proleta 2, Welsch 1)

<svg width=„50px“ height=„50px“ viewBox=„0 0 60 60“ version=„1.1“ xmlns=„https:­//www.w3.org/2000/svg“ xmlns:xlink=„https://w­ww.w3.org/1999/xlin­k“><g stroke=„none“ stroke-width=„1“ fill=„none“ fill-rule=„evenodd“><g transform=„tran­slate(-511.000000, –20.000000)“ fill=„#000000“­><g><path d=„M556.869,30­.41 C554.814,30­.41 553.148,32­.076 553.148,34­.131 C553.148,36­.186 554.814,37­.852 556.869,37­.852 C558.924,37­.852 560.59,36­.186 560.59,34­.131 C560.59,32­.076 558.924,30­.41 556.869,30­.41 M541,60.657 C535­.114,60.657 530­.342,55.887 530­.342,50 C530.342,44­.114 535.114,39­.342 541,39.342 C546­.887,39.342 551­.658,44.114 551­.658,50 C551.658,55­.887 546.887,60­.657 541,60.657 M541,33­.886 C532.1,33­.886 524.886,41­.1 524.886,50 C524­.886,58.899 532­.1,66.113 541,66­.113 C549.9,66­.113 557.115,58­.899 557.115,50 C557­.115,41.1 549­.9,33.886 541,33­.886 M565.378,62­.101 C565.244,65­.022 564.756,66­.606 564.346,67­.663 C563.803,69­.06 563.154,70­.057 562.106,71­.106 C561.058,72­.155 560.06,72­.803 558.662,73­.347 C557.607,73­.757 556.021,74­.244 553.102,74­.378 C549.944,74­.521 548.997,74­.552 541,74.552 C533­.003,74.552 532­.056,74.521 528­.898,74.378 C525­.979,74.244 524­.393,73.757 523­.338,73.347 C521­.94,72.803 520­.942,72.155 519­.894,71.106 C518­.846,70.057 518­.197,69.06 517­.654,67.663 C517­.244,66.606 516­.755,65.022 516­.623,62.101 C516­.479,58.943 516­.448,57.996 516­.448,50 C516.448,42­.003 516.479,41­.056 516.623,37­.899 C516.755,34­.978 517.244,33­.391 517.654,32­.338 C518.197,30­.938 518.846,29­.942 519.894,28­.894 C520.942,27­.846 521.94,27­.196 523.338,26­.654 C524.393,26­.244 525.979,25­.756 528.898,25­.623 C532.057,25­.479 533.004,25­.448 541,25.448 C548­.997,25.448 549­.943,25.479 553­.102,25.623 C556­.021,25.756 557­.607,26.244 558­.662,26.654 C560­.06,27.196 561­.058,27.846 562­.106,28.894 C563­.154,29.942 563­.803,30.938 564­.346,32.338 C564­.756,33.391 565­.244,34.978 565­.378,37.899 C565­.522,41.056 565­.552,42.003 565­.552,50 C565.552,57­.996 565.522,58­.943 565.378,62­.101 M570.82,37­.631 C570.674,34­.438 570.167,32­.258 569.425,30­.349 C568.659,28­.377 567.633,26­.702 565.965,25­.035 C564.297,23­.368 562.623,22­.342 560.652,21­.575 C558.743,20­.834 556.562,20­.326 553.369,20­.18 C550.169,20­.033 549.148,20 541,­20 C532.853,20 531­.831,20.033 528­.631,20.18 C525­.438,20.326 523­.257,20.834 521­.349,21.575 C519­.376,22.342 517­.703,23.368 516­.035,25.035 C514­.368,26.702 513­.342,28.377 512­.574,30.349 C511­.834,32.258 511­.326,34.438 511­.181,37.631 C511­.035,40.831 511,41­.851 511,50 C­511,58.147 511­.035,59.17 511­.181,62.369 C511­.326,65.562 511­.834,67.743 512­.574,69.651 C513­.342,71.625 514­.368,73.296 516­.035,74.965 C517­.703,76.634 519­.376,77.658 521­.349,78.425 C523­.257,79.167 525­.438,79.673 528­.631,79.82 C531­.831,79.965 532­.853,80.001 541,80­.001 C549.148,80­.001 550.169,79­.965 553.369,79­.82 C556.562,79­.673 558.743,79­.167 560.652,78­.425 C562.623,77­.658 564.297,76­.634 565.965,74­.965 C567.633,73­.296 568.659,71­.625 569.425,69­.651 C570.167,67­.743 570.674,65­.562 570.82,62­.369 C570.966,59­.17 571,58.147 571,50 C­571,41.851 570­.966,40.831 570­.82,37.631“></pat­h></g></g></g></svg>
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Makáme v hale, vo fitku aj na štadióne! v sobotu prvý prípravný zápas. 💛💚 💪💪💪 #patriotilevice

Príspevok, ktorý zdieľa Patrioti Levice (@patriotilevice), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2020–08–18T16:51:34+0­0:00“>18 Aug 2020 o 9:51 PDT</time>

BKM Lučenec

Prišli: Zuzana Žirková (asistentka trénera, Young Angels Košice), Roydell Brown (Mcneese State University – USA), Dominique Hawkins (Ehingen Urpsring – Nemecko), Mike Holloway Jr. (BC Odesa – Ukrajina), Richard Rožánek (Academic ŽU Žilina), Róbert Rožánek (BK Slávia Žilina), Matej Siládi (ŠKP BBC Banská Bystrica)

Zostali: Peter Jankovič (tréner), Konstantin Anikienko, Marko Grenda, Simeon Jackuliak, James Murray-Boyles, Ján Zorvan, Áron Čavoj

Príprava:

* 27. augusta: BKM Lučenec – Spišskí Rytieri 68:72 (40:41)
Body BKM: Anikienko 17, Siládi 11, Rób. Rožánek a Zorvan po 10, Jackuliak a Murray-Boyles po 9, Grenda 2, Ďuriš, Rich. Rožánek a Suja 0

* 5. septembra: BKM Lučenec – Jászberény KSE (Maď.)
* 8. septembra: MBK Baník Handlová – BKM Lučenec
* 11. – 12. septembra: Medzinárodný turnaj v Miškovci (MEAFC Miškovec/Maď., BKM Lučenec, Jászberény KSE/Maď., ?)
* 16. septembra: Salgótarján KSE (Maď.) – BKM Lučenec
* 22. septembra: Jászberény KSE (Maď.) – BKM Lučenec

BC Prievidza

Prišli: Dragan Bjeletič (Zlatorog Laško – Slovinsko), Samuel Kincel (Basketbal Olomouc – Česko), Matej Kielar (MBA Prievidza) Romain Louiserre (A.S. Forio Basket – Taliansko), Legend Robertin (Polisportiva Alfa Catania – Taliansko), Miha Vašl (Hopsi Polzela – Slovinsko)

Zostali: Maroš Helmecy (hlavný tréner), Adam Antoni, Filip Bakoš, Patrik Lukáč, Matej Majerčák, Maxim Matuška, Jakub Pasovský

Príprava:

* 22. augusta: Iskra Svit – BC Prievidza 69:80 (13:16, 30:36, 47:59)
Body BC: Bjeletić 18, Majerčák 17, Louiserre 17, Kincel 12, Pasovský 9, Vašl 5, Lukáč 2

Maroš Helmecy, tréner BC: „Bol to pre nás náročný zápas nie len preto, že sme hrali vonku, ale aj kvôli tomu, že sme po zhruba týždni hrali prvýkrát päť na päť. Celkovo máme za sebou ťažký týždeň v ktorom sme sa zameriavali nie len na kondíciu, ale aj na množstvo taktických vecí, takže máme plnú hlavu nových myšlienok a aj ťažké nohy. Aj preto je veľmi ťažké hovoriť o dobrej hre.

Na druhej strane nám stretnutie ukázalo niektoré chyby, ktoré chceme a musíme odstrániť. Do zápasu sme nastúpili len siedmi. V niekoľkých prípadoch išlo o zranenie a v jednom o absolvovanie karantény, pričom sme sa až do včera večera čakali na druhý negatívny test. Na zápas sme ale vycestovali všetci a tí, ktorí aj nastúpili sa snažili a na ihrisku odovzdali sto percent. Verím, že každým tréningom a prípravným zápasom sa budeme zlepšovať a hrať čím ďalej tým lepší basketbal.“

* 29. augusta: BC Prievidza – Iskra Svit 73:83 (37:38)
Body BC: Vašl 22, Louiserre 13, Bjeletić 11, Majerčák 10, Robertin 9, Pasovský 5, Lukáč 3, Kincel, Matuška, 348 divákov.

Maroš Helmecy (tréner BC Prievidza): "Stretnutie nám ukázalo hlavne miesta, na ktorých musíme zapracovať. Ide najmä o obranu. Dostali sme 83 bodov, ktoré keď budeme dostávať každý zápas, budeme mať problém víťaziť. Musíme zapracovať na niektorých detailoch a hlavne na komunikácii. Rovnako v útoku sme spravili niekoľko chýb, ale myslím si, že v obrane je väčší problém. Na odstránení nedostatkov musíme zapracovať a v ďalšom zápase spraviť čo najmenej chýb.“

* 3. septembra: BC Prievidza – MBK Baník Handlová 52:105

Body BC: Bjeletić 16, Louiserre 10, Vašl 9, Majerčák 6, Robertin 5, Pasovský 4, Matuška 2, Kincel, Matuška

Body MBK: Mátych 19, Jankovič 16, Zečevič 15, Dolník 11, Bolek 9, Jašš 8, Bulatovič 8, Hlivák 7, Vicentič 6, Stehlík 3, Miklič 2, Krčmárik 1.

* 11. septembra: BC Prievidza – SKN St. Pölten (Rak.)
* 8. septembra: BC Prievidza – NH Ostrava (ČR)

Iskra Svit

Prišli: Dominic Green (Santa Cruz Warriors – USA), David Miladinovič (OKK Novi Pazar – Srbsko), De'Sean Parsons (LoKoKo Bisons Loimaa – Fínsko), Šimon Turza (BK Slávia Žilina), Dávid Harabin, Adrián Lysák (obaja BKM Iskra Svit), Jakub Mokráň (BC Prievidza)

Zostali: Rudolf Jugo (hlavný tréner), Róbert Ištvánik (asistent trénera), Daquaise Andrews, Saša Avramovič, Stanislav Baldovský, Martin Bizub, Roman Findura, Michal Kuzmiak, Adam Monček

Príprava:

* 22. augusta: Iskra Svit – BC Prievidza 69:80 (30:36)
Body Iskra: Avramovič 27, Miladinovič 15, Turza 11, Findura 8, Monček 6, Harabin 2, Kuzmiak a Lysák 0

  • 29. augusta: BC Prievidza – Iskra Svit 73:83 (37:38)

    Body Iskrat: Avramovič 30, Mokráň 23, Miladinovič 11, Monček 10, Turza 9, Findura, Harabin a Kuzmiak 0

    • 4. – 6. septembra: Medzinárodný turnaj v Spišskej Novej Vsi (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, Iskra Svit, BK Opava/ČR, Sokol Lancut/Poľ.)
  • 4. septembra: Iskra Svit – Sokol Lancut 70:93
    • 10. – 12. septembra: Medzinárodný turnaj vo Svite (Iskra Svit, Inter Bratislava, Klosterneuburg Dukes/Rak., ?)

MBK Baník Handlová

Prišli: Danilo Rakočevič (tréner), Goran Bulatovič, Dalibor Hlivák (všetci Inter Bratislava), Lukáš Bolek (MBK Rieker COM-Therm Komárno), Adam Krčmárik (IMC Slovakia Považská Bystrica), Noel Mikič (MBA Prievidza), Dušan Vicentič (West Virginia Wesleyan College – USA), Aleksandar Zečevič (Florida Atlantic University – USA)

Zostali: Michal Dolník, Saša Jankovič, Marek Jašš, Branislav Mátych, Adam Stehlík

Príprava:

* 29. augusta: **MBK Baník Handlová – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 75:75 (33:43)
Body SNV: Bulatovič 17, Vicentič 15, Hlivák 10, Jašš a Zečevič po 7, Bolek 6, Mátych 5, Dolník a Jankovič po 4

* 3. septembra: BC Prievidza – MBK Baník Handlová 52:105
Body BC: Bjeletić 16, Louiserre 10, Vašl 9, Majerčák 6, Robertin 5, Pasovský 4, Matuška 2, Kincel, Matuška
Body MBK: Mátych 19, Jankovič 16, Zečevič 15, Dolník 11, Bolek 9, Jašš 8, Bulatovič 8, Hlivák 7, Vicentič 6, Stehlík 3, Miklič 2, Krčmárik 1.

* 4. septembra: NH Ostrava (ČR) – MBK Baník Handlová
* 8. septembra: MBK Baník Handlová – BKM Lučenec
* 12. septembra: MBK Baník Handlová – SKN St. Pölten (Rak.)
* 15. septembra: Jászberény KSE (Maď.) – MBK Baník Handlová

Spišskí Rytieri

Prišli: Teo Hojč (tréner, KB Priština – Kosovo), Michal Baťka, Michal Čekovský (obaja Inter Bratislava), Adam Antoni (BC Prievidza), Jarvis Garrett (Cytavision APOEL Nikózia – Cyprus), Delano Spencer (UniFacisa Pariba – Brazília), Tomáš Mrviš (MBK Baník Handlová), Milan Nikolič (Cáceres Ciudad Del Baloncesto – Španielsko), Marko Stevanovič (USK Praha – Česko), Tomáš Hasaj, Alex Javorský, Richard Zimmermann (všetci BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)

Zostali: Erich Korfanta (asistent trénera), Lukáš Krajňák, Filip Tchúr

Príprava:

  • 27. augusta: BKM Lučenec – Spišskí Rytieri 68:72 (40:41)

    Body SNV: Nikolič a Spencer po 12, Garrett 11, Antoni 9, Čekovský 8, Baťka 7, Mrviš 6, Krajňák 3, Javorský a Židzik po 2, Hasaj a Tchúr 0

    • 29. augusta: MBK Baník Handlová – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 75:75 (33:43)

    Body SNV: Baťka 16, Mrviš a Spencer po 13, Nikolič 12, Čekovský 10, Antoni 6, Garrett 5, Javorský, Krajňák a Tchúr 0

  • 4. – 6. septembra: Medzinárodný turnaj v Spišskej Novej Vsi (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, Iskra Svit, BK Opava/ČR, Kapfenberg Bulls/Rak.)
    • 13. septembra: Jászberény KSE (Maď.) – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves
    • 14. septembra: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (Maď.) – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves
 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV