Sny som si splnila už Euroligou, hovorí po prelomovej sezóne skromne Slamová

Publikované: 17.08.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Angelika Slamová (Foto: FIBA BASKETBALL)

Angelika Slamová prežila v minulej sezóne prelom v kariére. Z eurocupového rumunského tímu Sepsi sa presunula do euroligovej Gdyne. V Poľsku sa vôbec nestratila, keď mala výborné zápasy nielen v tamojšej lige, ale aj v najlepšej európskej súťaži.

V uplynulých dňoch s ňou vedenie klubu predĺžilo kontrakt. „Cítila som sa v Gdyni dobre, dohodli sme sa už skôr, preto som ani nečakala na iné ponuky. S klubom pokračujeme v Eurolige, čo bolo jedna z dôležitých vecí. Okrem toho je silná aj poľská liga,“ povedala nám Slamová, ktorá predĺžila kontrakt o dva roky. V rovnakom drese sa znova stretne s najlepšou basketbalistkou Slovenska Barborou Bálintovou. „Je super, že sme tu dve Slovenky. Barča mi vo veľa veciach pomohla,“ hovorila.

Ako na dovolenke, ale so studeným morom

Pre poľský tím rozhodlo aj pekné prostredia a život na severe krajiny. „Gdyňa, Sopot a Gdaňsk sú tri mestá vedľa seba. Je tu množstvo možností, čo môžete robiť. Bývame pri pláži, tak som sa cítila na začiatku prípravy ako na dovolenke,“ uviedla Slamová, ktorá nevyskúšala ľadovú vodu v Baltickom mori. „Ešte som ho nevyskúšala, ani som nemala čas, ale myslím si, že je to na mňa dosť studené," dodala s úsmevom.

Niekdajšia hráčka Šamorínu ukázala v uplynulej sezóne, že nie je len typickou dvojkou, ale pri zranení kamarátky z národného tímu úspešne zaskakovala aj na strednej rozohrávke. „Hrám tam, kde tím potrebujem. Nemám problém s pozíciou rozohrávačky. Bola to zmena, ale nechcela by som byť teraz len jednotkou. Predsa len naposledy som hrávala pravidelne na strede v šestnástich. Potom zo mňa už spravili dvojku a na tej hrávam najviac dodnes.“

Slamová si zvýšila sebavedomie, keď zvládla náročnosť Euroligy. „Profi športovec musí mať sebavedomie, aj keď nie prehnané. Určite som v rada, že som to ustála a viem sa presadiť aj na takejto úrovni.“

Verí v úspech reprezentácie

V dvadsiatichši­estich rokoch sa očakáva od šikovnej basketbalistky líderská pozícia aj v národnom drese. „Beriem to tak, že už mám na to vek. Dúfam, že zvládneme kvalifikáciu. Veľmi si chceme zahrať na majstrovstvách Európy. Ak sa správne nastavíme, máme na to, aby sme sa na turnaj dostali. Veľa dievčat hrá v kvalitných ligách v Európe. Náš tím má určite potenciál, aj keď bohužiaľ je nás stále menej a menej,“ pokračovala Slamová, ktorá je v cieľoch skromná. „Už ani nemám sny, kde by som si chcela zahrať. Veľmi si vážim, že môžem pôsobiť v Eurolige. Ak príde po dvoch rokoch dobrá ponuka, zvážim ju, ale nemám konkrétny cieľ, kde by som chcela pôsobiť. Splnila som si najväčší sen Euroligou. Viem zhodnotiť svoje kvality a toto je pre mňa strop.“

Európska liga je súťaž bohatých, ale aj Gdyňa bojovala dlho o postup do play-off. „Dá sa hrať aj s najlepšími. Stačí sa pozrieť ako to nefungovalo Kursku, ktorý nemal chémiu a pritom mal hviezdami nabitý káder. Super to ukazuje USK Praha s trénerkou Natáliou Hejkovou, keď dokáže vyhrávať a bojovať o prvú štvorku s menším rozpočtom. Nie je to stále len o peniazoch,“ uzavrela slovenská basketbalistka.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SNV SNV 113:87
01.05.2021
SVT SVT
LEV LEV 82:56
01.05.2021
INT INT
SVT SVT 05.05.2021 SNV SNV
SNV SNV 08.05.2021 SVT SVT

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%