Príďte si zahrať trojkový basketbal aj pod Čákov hrad

Publikované: 31.07.2020 Autor: TJ Štadión Trenčín Foto: J. Minárik/TJ Štadión Trenčín

3x3 SBA Trenčín (Foto: TJ ŠTadión)

Dňa 25. 7. 2020 sa v Handlovej konala ďalšia zástavka 3×3 SBA TOUR v spolupráci s tradičným 3×3 People streetball cup, na ktorom sme samozrejme nemohli chýbať ani my.

Družstvá 3×3 Basketbalová akadémia Trenčín reprezentovali v troch tímoch. V kategórii U12 Mix sa predstavili naše dievčatá v zložení Chlebanová P., Mrázová N., Mikušková L., Stoian N.

Dievčatá v skupine odohrali dva zápasy a skončili nakoniec na 7. mieste. Ďalšia kategória U15 Mix, sme nakoniec zložili z piatich členov a to Kadlecay M., Mokráň M., Hrotko M., Guza M. a Bobošík O.

"Chlapci skončili na peknom 2. mieste, bohužiaľ hneď v prvom zápase podľahli proti tímu chlapcov z Prievidze, ktorí napokon kategóriu U15 MIX aj vyhrali. Naši chlapci samozrejme zistili, že každý turnaj, zápas sa hrá naplno od samého začiatku a žiadneho súpera netreba podceňovať.

Prehry aj zápasy nám taktiež ukázali na čom treba ešte stále tvrdo pracovať a posúvať sa vpred," dodal tréner Vavro.

Posledná kategória, ktorej sa zúčastnila 3×3 Basketbalová Akadémia Trenčín bola kategória Open Fun dospelých. Kategória najstarších v zložení našich trénerov z akadémie Mrázik R., Vavro T., Mikolášek M. a Minárik J. neprehrali ani jeden z piatich zápasov a stali sa tak víťazmi v tejto kategórií v Handlovej.

"Sme radi, že sme mali možnosť sa zúčastniť a odohrať niekoľko kvalitných zápasov s našimi deťmi proti solídnym súperom, od ktorých máme stále príležitosti sa aj naučiť nové veci a zlepšovať sa. Taktiež musíme pochváliť a poďakovať organizátorom z SBA a ľudom v Handlovej, vďaka ktorým bol turnaj na veľmi vysokej a kvalitnej úrovni.

Nasledujúci turnaj, na ktorý sa pripravujeme, sa koná 8. augusta 2020 priamo v Trenčíne pri obchodnom centre OC Laugaricio, ktorý je predposlednou zastávkou celoslovenskej SBA 3×3 Tour. Na turnaj sa všetci tešíme a všetkých pozývame si zahrať 3×3 basketbal, povedal na záver Tomáš Vavro.