Desiatka hviezd, ktoré zažiaria v NBA bubline. Nechýbajú traja Európania

Publikované: 30.07.2020 Autor: Michal Bakaj / redaktor denníka Pravda Foto: nba.com

NBA reštart (Foto: nba.com)

Play-off, ktoré prvýkrát v histórii nemá favorita. Neobvyklá vyraďovačka, na konci ktorej môže oslavovať titul aj ten najväčší outsider.

Reštart NBA sprevádzajú viaceré otázniky. Ak je vám stále nejasné, aký bude formát dohrávanej sezóny, prečítajte si predsezónne preview .

Ak máte radšej hovorené slovo, zámorskú profiligu sme rozoberali v podcaste komika Joe Trendyho . Premiérovo aj s videom.

V tomto článku sa bližšie pozrieme na desiatku hráčov, na ktorých sa bude upierať najväčšia pozornosť. Mali by byť ťahúňmi svojich družstiev a je viac ako pravdepodobné, že jeden z nich bude oslavovať majstrovský titul spoločne s trofejou MVP Finals.

10. Jayson Tatum

Mladá bostonská hviezda patrila pred prerušením k najlepším hráčom v súťaži.

Tatumova líderská pozícia v tíme Celtics sa posilňuje, v Bostone má okolo seba partičku šikovných hráčov, s ktorými to v slabšej Východnej konferencii môžu dotiahnuť ďaleko.

9. Luka Dončič

Keď sa stal šampiónom Euroligy a jej MVP, mal len 19 rokov. Vlani žiaril aj pri debute v NBA, keď sa stal top nováčikom roka.

Mladý Slovinec neprestáva udivovať. Do prerušenia sezóny mal skvelé štatistiky a hoci Dallas nepatrí do okruhu kandidátov na titul, Dončič vie pod tlakom zahrať parádne zápasy.

8. Zion Williamson

Pelicans ešte nemajú istotu účasti v play-off, v nadupanej Západnej konferencii strácajú na ôsme miesto štyri výhry.

Vo vyraďovačke ich chce vidieť vedenie ligy i fanúšikovia. Hlavný dôvod? Zion Williamson – magnet na sponzorov i priaznivcov.

7. Nikola Jokič

Jeden z najtalentova­nejších pivot tejto dekády zaznamenal v tejto sezóne už 12-krát triple-doubles. Neexistuje nič, čo by mohutný Srb nevedel.

Počas koronakrízy schudol, nabral na sile a je v skvelej forme, o čom sa mohli fanúšikovia presvedčiť počas prípravných zápasov.

6. Chris Paul

Skúsený rozohrávač, ktorý má na konte počas kariéry už 9607 asistencií, patrí medzi hrajúce legendy.

Opäť to dokázal tento rok, keď v štádiu prestavby nachádzajúcu sa Oklahomu doviedol na západe na priebežné piate miesto.

Ostrieľaný veterán vie, že tento rok má jednu z posledných šancí na titul v kariére. Vo finále ešte nikdy predtým nehral a urobí všetko pre to, aby sa to zmenilo.

5. James Harden

Najlepší ofenzívny hráč v súťaži má pred sebou veľkú výzvu – konečne uspieť v play-off, kde sa doteraz trápil.

Hoci Rockets prišli o zraneného Erica Gordona, Harden bude mať po svojom boku Russella Westbrooka a spoločne môžu dokázať, že nie sú len skvelé individuality.

4. Damian Lillard

.

Ak niekoho môžeme označiť za čierneho koňa play-off, tak sú to Blazers.

Počas koronapauzy sa im uzdravilo podkošové duo Jusuf Nurkič, Zach Collins a ak veci do seba zapadnú, Portland môže potrápiť každého favorita.

Lídrom tímu bude Lillard, ktorý je nielen excelentným zakončovateľom, ale aj kvalitným tvorcom hry. Svedčí o tom aj jeho priemer 7,8 asistencie na zápas.

3. Kawhi Leonard

V minulej sezóne bol najlepším hráčom v súťaži. Podceňované Toronto doviedol až k titulu a mohol si vyberať z letných ponúk. Podpisom zmluvy s Clippers si splnil túžbu vrátiť sa do rodnej Kalifornie.

Najlepší „two-way“ player v súťaži má výnimočnú vlastnosť vyšperkovať svoje výkony v tých najdôležitejších momentoch. V tíme Clippers sa môže oprieť o širokú rotáciu, ktorá môže v play-off zohrať kľúčovú úlohu.

2. Janis Antetokounmpo

Grécky rodák je najvážnejším kandidátom na ocenenie MVP i pre najlepšieho ligového obrancu. Má všetky predpoklady stať sa hlavnou hviezdou ligy pre blízku budúcnosť a ďalšie roky.

Dominantné výkony však musí potvrdiť v play-off. Experti mu vyčítajú, že niekedy nehrá tímovo a snaží sa riešiť herné situácie až príliš individualisticky. Janis má teraz príležitosť, aby všetkých presvedčil o opaku.

1. LeBron James

James ako najlepší nahrávač v súťaži? Žiadny výmysel, ale realita.

Hrajúca legenda pretransformovala svoju hru na dominantného univerzála, o čom svedčia jeho štatistiky na úrovni triple-double.

Ak malo LeBrona v tejto sezóne niečo zastaviť, mal to byť jeho vek. V 35 rokoch však predvádza skvelé výkony. Počas koronapauzy si oddýchol, doliečil si boľačky a teraz je pripravený doviesť talentom nabitých LA Lakers k titulu.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK