Blanco Vila povedie Inter a stal sa aj ústredným trénerom mládežníckych reprezentácií

Publikované: 27.07.2020 Autor: SBA Foto: Vladimír Dorňák

Alberto Blanco Vila, asistent trénera reprezentácie SR (Foto: Vladimír Dorňák)

Asistent seniorskej reprezentácie Alberto Blanco Vila pôsobil niekoľko rokov ako medzinárodný skaut v kluboch Unijaca Malaga či Lietuvos Rytas Vilnius. V litovskom veľkoklube pôsobil aj na pozícii asistenta trénera. V minulej sezóne pôsobil v španielskej LEB-Gold v klube Palencia. Teraz sa stal novým ústredným trénerom slovenských mužských mládežníckych reprezentácií.

„Som veľmi šťastný a vďačný za možnosť pracovať s SBA,“ začal rodák zo Španielska. „Naším cieľom bude zvýšiť pripravenosť slovenských trénerov ako aj sledovať čo najviac hráčov, ktorí sú budúcnosťou slovenského basketbalu,“ doplnil.

Sledovanie a monitorovanie mladých basketbalistov začne už tento rok. „Počas tohto leta by sme chceli by vytvoriť zoznam mladých perspektívnych basketbalistov a následne zorganizovať sústredenia, aby sme videli čo najviac z nich.

Sústredíme sa na vytvorenie jednotného systému vo všetkých mládežníckych tímoch, takisto ako pomôžeme trénerom zlepšiť ich vedomosti a basketbalové návyky či schopnosti“ priblížil Alberto.

Som rád, že môj nápad využiť Albertove kvality v prospech mládežníckeho basketbalu v mužskej zložke našiel kladnú odozvu v komisii mužského basketbalu a mládeže a následne aj vo výkonnom výbore SBA. Počas sezóny 2020/21 bude priamo zodpovedný za 3 campy v každej z kategórii U13, U14 a U15, koncepčne pomôže pri reprezentáciách U16, U18 a U20 a dohodli sme sa aj na prednáškovej činnosti pre našich trénerov,“ povedal k angažovaniu španielskeho odborníka prezident SBA Miloš Drgoň.

 
SBA Autorské práva slovakbasket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu slovakbasket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK