Blanco Vila povedie Inter a stal sa aj ústredným trénerom mládežníckych reprezentácií

Publikované: 27.07.2020 Autor: SBA Foto: Vladimír Dorňák

Alberto Blanco Vila, asistent trénera reprezentácie SR (Foto: Vladimír Dorňák)

Asistent seniorskej reprezentácie Alberto Blanco Vila pôsobil niekoľko rokov ako medzinárodný skaut v kluboch Unijaca Malaga či Lietuvos Rytas Vilnius. V litovskom veľkoklube pôsobil aj na pozícii asistenta trénera. V minulej sezóne pôsobil v španielskej LEB-Gold v klube Palencia. Teraz sa stal novým ústredným trénerom slovenských mužských mládežníckych reprezentácií.

„Som veľmi šťastný a vďačný za možnosť pracovať s SBA,“ začal rodák zo Španielska. „Naším cieľom bude zvýšiť pripravenosť slovenských trénerov ako aj sledovať čo najviac hráčov, ktorí sú budúcnosťou slovenského basketbalu,“ doplnil.

Sledovanie a monitorovanie mladých basketbalistov začne už tento rok. „Počas tohto leta by sme chceli by vytvoriť zoznam mladých perspektívnych basketbalistov a následne zorganizovať sústredenia, aby sme videli čo najviac z nich.

Sústredíme sa na vytvorenie jednotného systému vo všetkých mládežníckych tímoch, takisto ako pomôžeme trénerom zlepšiť ich vedomosti a basketbalové návyky či schopnosti“ priblížil Alberto.

Som rád, že môj nápad využiť Albertove kvality v prospech mládežníckeho basketbalu v mužskej zložke našiel kladnú odozvu v komisii mužského basketbalu a mládeže a následne aj vo výkonnom výbore SBA. Počas sezóny 2020/21 bude priamo zodpovedný za 3 campy v každej z kategórii U13, U14 a U15, koncepčne pomôže pri reprezentáciách U16, U18 a U20 a dohodli sme sa aj na prednáškovej činnosti pre našich trénerov,“ povedal k angažovaniu španielskeho odborníka prezident SBA Miloš Drgoň.

 
SBA Autorské práva slovakbasket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu slovakbasket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.