Inter potvrdil dominanciu. Juniori pridali do zbierky ďalšie zlato

Publikované: 25.07.2020 Autor: Fredo Pitrák Foto: Marián Ujco

Inter U19 Bratislava vs. BK 04 AC LB U19 Spišská Nová Ves (Foto: Marián Ujco)

Basketbalisti bratislavského Interu zvíťazili na záverečnom turnaji majstrovstiev Slovenska v kategórii U19 – juniori v úvodných dvoch zápasoch a pred posledným duelom už majú istotu zlatých medailí.

Po triumfe nad Nitrou 99:58 si v sobotu Interisti poradili so Spišskou Novou Vsou 92:59 najmä zásluhou Timoteja Malovca, ktorý zaznamenal skvelých 27 bodov a 10 doskokov. V druhom stretnutí dirigovala víťazstvo Nitry nad Levicami 69:57 dvojica Foltín – Konc, ktorí spoločne nastrieľali 51 bodov.

Nitrania prehrávali s Levicami v polčase o tri body. Do poslednej štvrtiny išli tímy za vyrovnaného stavu, no záverečné dejstvo veľkú drámu neprinieslo. Nitrania ju vyhrali 24:12 a aj vďaka presnejšej streľbe spoza trojkového oblúka (premenili 9 z 30 pokusov, zatiaľ čo súper len 2 z 19) sa mohli tešiť z víťazstva 69:57. Lukáš Foltín nastrieľal v stretnutí 27 bodov a jeho tímový kolega Adam Konc 24. Obaja tak mali kľúčový podiel na nitrianskom triumfe. V drese Levíc predviedol veľmi dobrý výkon Dominik Špaňo, ktorý k 18 bodom pridal 10 doskokov.

Inter si hneď od úvodu stretnutia so Spišskou Novou Vsou začal dláždiť cestu k zlatu. Do polčasovej prestávky išli bratislavskí juniori s 20-bodovým náskokom. Tretiu štvrtinu vyhrali Spišiaci o dva body 25:23 no v záverečnom dejstve opäť dominoval Inter, ktorý sa po výhre 92:59 stal majstrom v kategórii do 19 rokov. Výhru bratislavského celku dirigoval Timotej Malovec, ktorý k 27 bodom pridal 10 doskokov. V drese Spišiakov bola najviac viditeľná dvojica Javorský a Rákai, ktorí nastrieľali po 13 bodov.

M-SR juniorov U19

BKM SPU Nitra – ŠBK Junior Levice 69:57 (13:19, 21:18, 11:8, 24:12)
Najviac bodov: Foltín 27, Konc 24, Suláni 6 – Špaňo 18, Chaban a Solčánsky po 12.

Inter Bratislava – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 92:59 (29:11, 17:15, 23:25, 23:8)
Najviac bodov: T. Malovec 27, M. Malovec 15, Randuška 12 – Javorský a Rákai po 13, Korfanta a Dzugas po 8.