Young Angels predviedli obrat v súboji o zlato, majú neuveriteľných šesť titulov

Publikované: 25.07.2020 Autor: Jozef Cyprián Foto: Marián Ujco

Young Angels U19 Košice vs. ZŠ Zvolen-ŠKP 08 B.Bystrica U19 (Foto: Marián Ujco)

Druhý hrací deň na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska junioriek rozhodol o skompletizovaní jedinečnej júlovej bilancie klubu Young Angels Košice. Zo siedmich turnajov totiž vyťažia neuveriteľných sedem zlatých medailí.

Mladé Anjelky zdolali po Spišskej Novej Vsi aj výber zo Zvolena a Banskej Bystrice. Pred nedeľňajším súbojom proti Trnave (tá má na svojom konte dve prehry) už teda môžu dať chladiť majstrovské šampanské.

V stretnutí dvoch družstiev, ktoré vstúpili do turnaja prehrami, dominovali hráčky Spišskej Novej Vsi. Na konci tretej minúty síce prehrávali s trnavskou Sláviou o päť bodov, no potom sa začala karta otáčať. Zverenky trénera Antonia Da Cruza poriadne pritlačili predovšetkým v druhej a tretej štvrtine, počas ktorých si vypracovali rozhodujúci náskok.

Ten postupne narástol až na 41 bodov. Spišiačky nahádzali do košov súperiek až jedenásť trojbodových striel, pričom svoj veľký deň mala Lívia Pokrievková. Premeniť dokázala štyri z piatich pokusov spoza perimetra a päť zo šiestich striel za dva body.

Nasledujúce stretnutie medzi Košicami a tímom od Hronu predstavovalo predčasné finále. Po prvom polčase mali bližšie k úspechu hráčky zo Zvolena a Banskej Bystrice, ktoré si do šatne odnášali slušný desaťbodový náskok. Anjelkám však prestávka očividne pomohla a hoci sa vytrápili so streľbou i doskokom, napokon si dokázali nájsť cestičku k víťazstvu. Výrazným spôsobom im k tomu pomohla Anna Kaliuzhna, ktorá zaznamenala v druhom polčase 14 zo svojich 18-tich bodov.

ŠKBD Spišská Nová Ves – BK AŠK Slávia Trnava 76:35 (18:12, 20:5, 21:4, 17:14)
Najlepšie strelkyne: Pokrievková 24, Dulovičová 13, Jarošová 12, Lysová 11 – Gavláková 12, Knippnerová 6, Halgošová 5

Young Angels Košice – ZŠ Zvolen-ŠKP 08 B.Bystrica 56:50 (12:13, 10:19, 17:8, 17:10)
Najlepšie strelkyne: Kaliuzhna 18, Bohušová a Virasztoová 12 – Žilinská 11, Holíková, Oborilová a Vargová 9