Spišiaci po famóznej štvrtej štvrtine otočili stratený zápas. Nad Levicami vyhrali o bod

Publikované: 24.07.2020 Autor: Fredo Pitrák Foto: Marián Ujco

BK 04 AC LB U19 Spišská Nová Ves vs. ŠBK Junior U19 Levice (Foto: Marián Ujco)

V úvodný deň majstrovstiev Slovenska v kategórii U19 – juniori sa z víťazstiev radovali basketbalisti Spišskej Novej Vsi, ktorí vo vypätom dueli zdolali Levice o jediný bod 53:52 a Inter si hladko poradil s Nitrou 99:58.

Najlepší výkon dňa predviedol Richard Dzugas v drese Spišskej Novej Vsi, ktorý si pripísal 14 bodov a 14 doskokov, no vyzdvihnúť treba aj Timoteja Mičudu z Interu, ktorý k 16 bodom a 11 doskokom pridal aj 5 asistencií.

V prvom stretnutí proti sebe nastúpili bratislavský Inter a Nitra. Úvodný polčas vyšiel lepšie Bratislavčanom, ktorí viedli o 19 bodov 44:25. Po zmene strán pridali žlto-čierny na obrátkach a svojho súpera rozhodne nešetrili, keď dominovali najmä spod koša. Piati hráči v bratislavskom drese zaznamenali dvojciferné skóre v kolónke bodov. Najviac sa darilo Matúšovi Malovcovi so 17-bodmi.

Večerný duel medzi Spišskou Novou Vsou a Levicami priniesol drámu, v ktorej sa o víťazovi rozhodlo až v záverečných sekundách. Po prvých troch štvrtinách však nič nenasvedčovalo, že víťazom sa napokon stanú východniari. Levičania išli do záverečnej desaťminútovky s 13-bodovým náskokom. Potom však prišiel uragán Spišiakov, ktorí vyhrali poslednú štvrtinu 19:5 a tešili sa z cenného triumfu o jediný bod. Najlepším strelcom bol so 17-bodmi Filip Rákai.

M-SR juniorov U19

Inter Bratislava – BKM SPU Nitra 99:58 (26:13, 18:12, 25:16, 30:17)
Najviac bodov: M. Malovec 17, Mičuda 16, T. Malovec 13 – Foltín 14, Suláni 13, Konc 11.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – ŠBK Junior Levice 53:52 (12:18, 12:13, 10:16, 19:5)
Najviac bodov: Rákai 17, Dzugas 14, Korfanta 10 – Chaban 15, Solčánsky 13, Špaňo 9.