Basketbal mu stále chutí. Štyridsaťročný Reyes podpísal s Realom Madrid novú zmluvu

Publikované: 24.07.2020 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: realmadrid.com

Felipe Reyes (Foto: realmadrid.com)

Na svojom konte má 352 euroligových stretnutí, čo je v moderných dejinách súťaže rekordné číslo. Felipe Reyes však nechce ukončiť kariéru na tejto hodnote. Hoci v marci oslávil 40. narodeniny, na palubovke sa stále cíti výborne.

Teraz podpísal s kráľovským klubom novú zmluvu, vďaka ktorej bude nosiť biely dres aj v sezóne 2020/21.

Som veľmi šťastný, že budem ešte jeden rok pôsobiť v tomto úžasnom klube. Som tu ako doma, veď v Reale Madrid som prežil polovicu svojho života,“ vyhlásil Felipe Reyes, ktorý dokázal to, čo ešte nikto predtým. V basketbalovom či futbalovom Reale Madrid ešte nehral štyridsiatnik.

Čo vraví na tento fakt? „Niekedy uvažujem nad tým, ako dlho už som v tomto klube, kde sú najvyššie nároky. Napriek tomu, že mám už 40 rokov, stále som tu a to považujem za obrovskú česť. Toto ma však motivuje do ďalšej práce. Chcem naďalej bojovať a pomáhať mužstvu, ako to len pôjde. Podarilo sa mi prekonať takých slávnych hráčov ako Luyk či Brabender, ktorí spravili pre tento klub veľmi veľa,“ dodal Reyes.

Po podpise novej zmluvy poskytol Felipe Reyes rozhovor pre klubovú televíziu, v ktorom dostal otázku týkajúcu sa jeho dlhej kariéry. Recept je jednoduchý.

Moje tajomstvo spočíva v tom, že zo srdca milujem basketbal. Platí to už odvtedy, keď som ako 10-ročný začal hrať. Je to vášeň, ktorá je pevnou súčasťou môjho života. A čo sa týka motivácie, kľúčové je tešiť sa na každý tréning či zápas a v ňom zo seba vydať maximum.“

Mnohí si kladú otázku, čo môže dať 40-ročný veterán mužstvu, ktoré má v Eurolige najvyššie ambície a snaží sa hrať rýchly basketbal. Felipe Reyes na to má odpoveď.

Sú to predovšetkým moje skúsenosti a navyše som stále kapitán. V klube som už veľmi veľa rokov, a tak sa odo mňa očakáva, aby som ďalej posúval nadobudnuté skúsenosti. Mojou úlohou je pomáhať spoluhráčom, najmä tým mladým, ktorí sú na začiatku svojej cesty,“ uviedol Reyes.

Jeho 352 euroligových zápasov nie je jediný rekord, ktorý Felipe Reyes momentálne drží. Z ktorého má najväčšiu radosť?

„Počas mojej kariéry som mal veľké šťastie, pretože sa mi podarilo dosiahnuť hneď niekoľko rekordov. Keď hráte tak dlho ako ja, tie rekordy sa na vás nabalia. Musím však povedať, že najviac hrdý som na to, že som v drese Realu Madrid odohral viac ako tisíc zápasov. Podľa mňa je to neuveriteľné číslo. Odohrať toľko zápasov za najlepší klub na svete bude pre mňa najkrajšia spomienka.“

V sezóne 2020/21 bude Real Madrid „španielskejší“ ako doteraz, do kádra totiž pribudli rozohrávač Carlos Alocen (Zaragoza) a taktiež krídelník Alberto Abalde (Valencia).

„Myslím si, že obaja prinesú do tímu sviežosť. Sú to veľmi talentovaní basketbalisti, ktorí nám určite pomôžu. Obaja sú nesmierne hladní a budú chcieť ukázať, čo je v nich.

Pre mladých hráčov však nie je jednoduché prísť do Realu Madrid, takže my ostatní im budeme musieť pomôcť a podporiť ich. Som presvedčený, že sa im tu bude dariť, pretože prichádzajú motivovaní. Vo svojich predchádzajúcich kluboch ukázali svoje kvality,“ dodal Felipe Reyes.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SNV SNV 113:87
01.05.2021
SVT SVT
LEV LEV 82:56
01.05.2021
INT INT
SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
LEV LEV 15.05.2021 SNV SNV
SNV SNV 19.05.2021 LEV LEV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%