Prievidza získala niekdajšieho lídra Levíc a má zatiaľ uzavretý káder

Publikované: 22.07.2020 Autor: pdbasket.com Foto: Lukáš Droppan

BK Levickí Patrioti vs. KB Košice, Miha Vašl (19) (Foto: Lukáš Droppan)

Slovinec Miha Vašl sa stal ďalšou zahraničnou posilou BC Prievidza. Slovinský krídelník má 28 rokov a meria 193 centimetrov.

V predchádzajúcom ročníku pôsobil v slovinskom Hopsi Polzela, kde si v domácej súťaži pripísal v priemere 8,8 bodu, 3,9 doskoku a 4,4 asistencie a v Alpsko-jadranskom pohári 8,8 bodu, 3,4 doskoku a 4,8 asistencie na zápas. V minulosti pôsobil okrem Slovinska aj vo Francúzsku a slovenskí fanúšikovia si ho môžu pamätať z pôsobenia v Leviciach v sezóne 2017/18. Káder, ktorý sa zapojí do prípravy, je pre túto chvíľu uzavretý.

Podarilo sa nám podpísať hráča, ktorý pozná našu ligu a dokonca sa mu ju podarilo aj vyhrať. Ide o basketbalistu, ktorý má dostatok skúsenosti na to, aby bol lídrom na palubovke a rovnako pomohol pri výchove mladých hráčov. Teším sa na spoluprácu,“ okomentoval príchod novej posily tréner BC Prievidza Maroš Helmecy.

 
BC Prievidza Autorské práva pdbasket.com a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu pdbasket.com a uvedených agentúr je výslovne zakázané.