Ivan sa vrátil do Košíc po ďalší titul. MVP Koller: Ocenenie mohol dostať hocikto z tímu

Publikované: 20.07.2020 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

Inter U15 Bratislava, Majster SR 2020 v kategórii Starší žiaci U15 (Foto: Jäzva)

Pred dvomi týždňami oslávil tréner Roman Ivan v košickej Angels aréne suverénny zisk majstrovského titulu s kadetmi Interu Bratislava. Počas uplynulého víkendu zažil déja vu s tímom starších žiakov.

Chlapci z hlavného mesta boli opäť neskutočne dominantní a počas celého turnaja nezažili ani len náznak strachu o výsledok. Interisti zdolali vo štvrťfinále RIM Basket Košice o 79, v semifinále Svit o 40 a vo finále Prievidzu o 16 bodov.

Sme samozrejme spokojní a šťastní. Nebolo to také ľahké, ako hovoria výsledky,“ skonštatoval najužitočnejší hráč turnaja Daniel Koller. „Je to však odraz poctivej roboty z celej sezóny. Vďaka patrí hlavne trénerovi, ktorí sa nám venoval. Ja osobne som mu veľmi vďačný, že mi dal šancu zahrať si tu aj pred dvomi týždňami za staršiu kategóriu. Pomohlo mi to pripraviť sa na tento turnaj a teší ma zisk titulu po výborných tímových výkonoch. Všetci k tomu pomohli a všetci si to zaslúžili.

Koller prijal svoje ocenenie pre MVP turnaja s pokorou a toto ocenenie mohli pokojne udeliť aj viacerým jeho spoluhráčom. Aj v samotnom finále napríklad zaznamenali vyše 20 bodov hneď traja hráči. „Ocenenie som určite nečakal a v tíme máme viacerých, ktorí by si to zaslúžili. Podstatné však je, že sa môžeme tešiť zo zlatej trofeje,“ pousmial sa Koller.

Tréner Roman Ivan ocenil prístup svojho tímu, ktorý nepoľavoval ani za zdanlivo rozhodnutých stavov.

Na tomto však pracujeme každý deň, na každom tréningu. Snažíme sa ísť vždy naplno, pressovať, hrať rýchlo, agresívne v obrane, jednoducho pri súbojoch jeden na jedného. Ak chcú hrať chlapci veľký basketbal, tak sa nemôžu uspokojiť s akýmkoľvek víťazstvom, ale musia na sebe pracovať,“ upozornil úspešný tréner, ktorý získal v Angels aréne v priebehu dvoch týždňov dve zlaté medaily. „Áno, podobný pocit sme zažili pred dvomi týždňami s kadetmi a som veľmi rád, že sme obhájili titul aj s týmto mužstvom. Je to odraz kusiska poctivej roboty. Chlapci sa zlepšujú a to ma teší. Napríklad vlani sme zdolali Svit o jeden bod, zatiaľ čo teraz to už bolo tuším o štyridsať.

Medzi Bratislavou a Košicami panuje spravidla veľká rivalita, no pre Ivana predstavuje metropola východu zasľúbené miesto. „Ja mám Košice rád. Koniec-koncov, za Košice som aj hrával a vtedy sme tu získali bronz. Celkom sa mi tu teda darí,“ pousmial sa mládežnícky tréner Interu Bratislava, ktorý nezabudol vyzdvihnúť aj myšlienku reštartovať sezónu po dlhej koronapauze. „Určite to stálo za to! Mali sme tu perfektné podmienky. Hala, strava, hotel, všetko bolo na vysokej úrovni. Bolo by veľkou škodou, ak by sa táto sezóny skončila bez takého ukončenia. Obzvlášť, keď sa nám takto zadarilo. Oslavy však prebehnú až v Bratislave a určite pripravíme posedenie v rámci celého klubu. Tam si to všetko zhodnotíme a spoločne sa potešíme.

Tím striebornej Prievidze prijal finálovú prehru s pokorou. Zverenci trénera Petra Sestrienku sa počas turnaja prezentovali kvalitnými výkonmi, no Inter bol jednoducho na inej úrovni ako všetci ostatní.

Boli veľmi dominantní a tento titul si určite zaslúžili,“ priznal najužitočnejší hráč MBA Prievidza Adam Králik. „Gratulujem im a my musíme byť spokojní s našim pokrokom. Vlani sme boli tretí, teraz sme strieborní. Posunuli sme sa na vyšší level, ale zároveň sme videli, že tam je ešte niečo, čo potrebujeme vylepšiť.

Finále:

Inter Bratislava – MBA Prievidza 87:71 (19:12, 30:18, 22:23, 16:18)
Najlepší strelci: Vrabček 27, Hudec 23, Koller 18 – Králik 23, Urban 14, Barnák a Simonides 7
MVP tímov: Róbert Hudec (Inter) – Adam Králik (Prievidza)

MVP turnaja: Daniel Koller (Inter)

O bronz:

BKM Iskra Svit – Diawin Košice 49:48 (12:9, 7:12, 16:19, 14:8)
Najlepší strelci: Čmil 15, Blaško 11, Horák 8 – Lévay 14, Filo a Janura 10
MVP tímov: Juraj Horák (Svit) – Ján Lévay (Diawin)

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.