Bálintová dohovorila brankárovi a skórovala

Publikované: 19.07.2020 Autor: Jozef Cyprián

Barbora Bálintová (Foto: Jäzva)

Na basketbalovej palubovke kraľuje, komfortne sa cíti aj v slušivých šatách počas odovzdávaní cien, ktorých pozbierala v posledných rokoch hneď niekoľko. Ako jej to však pôjde v kopačkách na futbalovom ihrisku?

Aj to bola jedna z otázok spojených s premiérovou futbalovou skúsenosťou Barbory Bálintovej. Najlepšia basketbalistka posledných dvoch rokov zavítala spoločne s plejádou ďalších športových osobností v sobotu podvečer na ihrisko v obci Sokoľ, kde sa postavili zoči-voči miestnemu účastníkovi šiestej ligy.

Na takomto veľkom ihrisku som hrala futbal prvýkrát. Bola to veľmi pekná akcia a verím, že si to raz zopakujem. Futbalovú kariéru však asi neodštartujem a ostanem ja radšej pri basketbale,“ pousmiala sa „Barča“. Rozohrávačka poľskej Gdyne sa sprvoti zastreľovala. V prvom polčase spálila tutovku z pár metrov a následne nepremenila pokutový kop. Šanca na reparát však prišla po prestávke a tentoraz už mohla zodvihnúť ruky nad hlavu. „Do tretice to vyšlo! Priznávam, že pred tou penaltou som si pohovorila s brankárom a hodil sa na tú dobrú stranu. Celkovo to bola dobrá zábava. Podstatné však bolo spojiť sa pre dobrú vec, pretože ľudia by si mali pomáhať. Verím, že to Teovi pomôže a operácia mu pomôže.

Barbora Bálintová (Foto: Jäzva)

Na pomoc malému chlapcovi

Účelom charitatívneho zápasu totiž bola podpora Teovi Winnickému. Dvojročný chlapček sa narodil bez vyvinutých píšťalových kostí a lekári na Slovensku navrhovali amputáciu nožičiek. Rodičia sa však rozhodli zabojovať a pustiť sa do zháňania 365 000 eur. Práve táto suma mu totiž zabezpečí sériu operácii v USA. Úsilie odhodlaných rodičov už prinieslo na účet tristo tisíc eur, no peniaze potrebujú do konca augusta a keďže ich tlačí čas, privítali všetkými desiatimi pomoc zo strany športovcov.

„Teo potrebuje 365 tisíc eur, ale ten príbeh ma oslovil práve preto, že im do koncovej sumy chýba už len 60 tisíc a čas tlačí. Nám sa zatiaľ podarilo vyzbierať 12 000 eur, ale nasledovať bude dražba dresov a iných cenných kúskov, ktoré nám športovci venovali. Týmto futbalovým zápasom sa to teda neskončilo,“ uviedol organizátor podujatia, futbalista a predseda Ligy na ochranu slovenských športovcov (LOSS) Róbert Jano mladší.

Zlákať zvučné mená na zápas proti účastníkovi šiestej futbalovej ligy bolo podľa neho pomerne jednoduché.

Aj reprezentanti volejbalu či hádzanej

„Športovci vždy chceli a chcú pomáhať. Členmi LOSS sú viaceré veľké osobnosti a všetci sú veľmi ochotní. Jediným problémom bola situácia, ktorá tu v predošlých mesiacoch bola. Po korone sme teda mali na zorganizovanie celej akcie iba pár týždňov. Som rád, že sa to napokon podarilo,“ odfúkol si Jano, ktorý vyskladal poriadne pestrý športový výber. V akcii totiž boli predstavitelia futbalu, hádzanej, basketbalu, volejbalu i vodného póla. „Poviem pravdu, milo ma v bránke prekvapil Mišo Konečný, Ľubo Ďuriš výborne obhospodaroval priestor pri svojej čiare. Gólom sa blysla Barča Bálintová, ale nepremenila penaltu a to si ešte v šatni vydiskutujeme. Trochu mi bolo ľúto obra Lukáša Semana, ktorý na svoje veľké nohy nezohnal kopačky a tak sa mu trochu šmýkalo. Ak však navrhne odvetu v bazéne, tak nebudem proti. Ja mám vodné pólo rád.“

Spoločne s Bálintovou reprezentoval basketbalové prostredie aj generálny manažér Young Angels Košice Daniel Jendrichovský, ktorý oprášil svoju bohatú futbalovú a futsalovú kariéru. Na ihrisku sa objavili aj reprezentanti hádzanej a volejbalu. Ku ktorému z týchto športov má Barbora Bálintová najbližšie? „Ja by som išla do hádzanej. Tomuto športu sa totiž venovala moja mamka. Futbal bol síce fajn, ale pre mňa by to asi nebolo to pravé orechové.“

Zostava tímu hviezd:

Marián Kelemen, Michal Martin Konečný – Barbora Bálintová, Róbert Jano, Tomáš Medveď, Tomáš Hoferica, Lukáš Seman, Ľubomír Ďuriš, Mária Kostelanská, Marián Žernovič, Róbert Semeník, Daniel Jendrichovský, Jozef Kožlej, Mojmír Trebuňák, Róbert Cicman, Ondrej Duda, Pavol Jurčo, Jaroslav Rybánsky

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK