Bayern má nového trénera, do Mníchova prichádza taliansky odborník Trinchieri

Publikované: 16.07.2020 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: fcb-basketball.de

Herbert Hainer, Andrea Trinchieri (Foto: fcb-basketball.de)

Nedávno sme sa na našom webe venovali trénerským zmenám, ktoré sa počas letnej prestávky udiali v Eurolige. V tom čase sme písali o šestici Crvena zvezda, Panathinaikos, ASVEL Basket, FC Barcelona, Fenerbahce a Žalgiris Kaunas. Najnovšie sa k nim pridal aj Bayern Mníchov, ktorý predstavil nového šéfa lavičky.

Stal sa ním taliansky kouč Andrea Trinchieri, ktorý strieda Srba Olivera Kostiča. Ten prevzal mužstvo po tom, čo vedenie bavorského klubu ukončilo začiatkom januára spoluprácu s Čiernohorcom Dejanom Radonjičom. Trinchieri prichádza do Mníchova z Partizanu Belehrad, ktorý viedol v ostatných dvoch sezónach.

Rodák z Milána pozná nemeckú ligu veľmi dobre, keďže v rokoch 2014 až 2018 trénoval Brose Bamberg. Práve v tomto klube sa stretol so svojím krajanom Danielem Baiesim, ktorý je dnes športový riaditeľ Bayernu Mníchov. Aj preto nebolo prekvapením, že sa bavorský klub rozhodol zveriť pozíciu hlavného trénera práve Trinchierimu.

„Som veľmi šťastný a hrdý na to, že som sa stal súčasťou Bayernu, ktorý patrí k najväčším športovým klubom na svete. V tomto klube je tradíciou byť úspešný na najvyššej úrovni. Nechcem však v tejto chvíli veľa rozprávať, pretože ten, kto veľa sľubuje, málo dáva. Môžem však povedať, že prichádzam s veľkým odhodlaním. Pred nami je veľa práce, ale ak mám byť úprimný, toto je perfektný výzva,“ vyhlásil Andrea Trinchieri, ktorý sa momentálne ešte nachádza doma v Taliansku.

V klube ho privítal prezident Herbert Hainer, mimochodom, bývalý šéf firmy Adidas. „Nesmierne nás všetkých teší, že sa nám podarilo získať Andreu Trinchieriho, jedného z najžiadanejších trénerov v Európe. Poznáme jeho vášeň a jeho silnú vôľu, vďaka ktorej sa z neho stal úspešný kouč. Práve preto si myslíme, že je to ten pravý človek, ktorý nám môže pomôcť k naplneniu ambicióznych cieľov v nemeckej lige aj v Eurolige,“ poznamenal Hainer.

Veľkú radosť z príchodu talianskeho trénera má aj výkonný riaditeľ Marko Pešič. „Hľadali sme trénera, ktorý dokáže pomôcť vo vývoji hráčom, ale aj celému tímu. Zároveň sme chceli človeka, ktorý so sebou prinesie moderné impulzy. Andrea v predchádzajúcich sezónach dokázal, že je týchto vecí schopný. Naše následne rozhovory nás už len utvrdili v tom, že je to ideálny kandidát pre túto prácu.“

„Spájajú nás zdravé ambície a veľká túžba po úspechoch. Spoločne spravíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme boli v nemeckej lige úspešnejší ako v tejto sezóne. Taktiež sa chceme prezentovať presvedčivými výkonmi v Eurolige, ktorá bude opäť veľmi náročná,“ uviedol bývalý nemecký reprezentant, ktorý má bronz zo svetového šampionátu (2002) a striebro z európskeho (2005).

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SNV SNV 113:87
01.05.2021
SVT SVT
LEV LEV 82:56
01.05.2021
INT INT
SVT SVT 05.05.2021 SNV SNV
SNV SNV 08.05.2021 SVT SVT

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%