Čoskoro bude mať 38, ale do dôchodku sa ešte nechystá. Spanoulis pokračuje ďalej

Publikované: 15.07.2020 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: olympiacosbc.gr

Vassilis Spanoulis (Foto: olympiacosbc.gr)

Keď v roku 2010 prestúpil Vassilis Spanoulis z Panathinaikosu do Olympiakosu, šokoval tým nielen Grécko, ale aj celú basketbalovú Európu. Hoci od jeho kontroverzného prestupu uplynula už dekáda, Kill Bill, ako znie jeho prezývka, je stále aktívny hráč a stále jeden z lídrov mužstva.

Vassilis Spanoulis oslávi 7. augusta už 38. narodeniny, ale do športového dôchodku sa ešte nechystá. V sobotu 11. júla, teda na deň presne desať rokov po jeho príchode do Olympiakosu Pireus, podpísal s euroligovým mužstvom nový kontrakt platný do roku 2021.

Ďakuje za dôveru

„Je to už desať rokov, ale cítim sa, ako keby to bolo včera. Za tých desať rokov sa nazbieralo mnoho nádherných spomienok, radosti a skvelých momentov. Samozrejme, že sme spolu zažili aj smutné. S Olympiakosom sme však dosiahli počas uplynulej dekády obrovské veci, na ktoré fanúšikovia tohto klubu nikdy nezabudnú,“ povedal Vassilis Spanoulis po podpise novej zmluvy.

„Chcem sa zo srdca poďakovať vedeniu klubu za dôveru, ktorú do mňa vložilo. Za tie roky sme si vybudovali úžasný vzťah a naša chémia je unikátna. Je tu vzájomný rešpekt a uznanie. Byť tu, je pre mňa pocta a zato som všetkým ľuďom vo vedení vďačný. Vďaka patrí aj mojim spoluhráčom, trénerovi a všetkým ľuďom, s ktorými pracujem.“

Trojnásobný víťaz Euroligy

„Nemôžem zabudnúť na fanúšikov, za ich lásku a podporu. Som hrdý na to, že môžem byť súčasťou rodiny Olympiakosu. Už sa neviem dočkať novej sezóny, v ktorej chceme dosiahnuť stanovené ciele a hrať aj naďalej na najvyššej úrovni,“ dodal kapitán Olympiakosu.

Pripomeňme, že Vassilis Spanoulis je trojnásobný víťaz Euroligy. Jeden titul vyhral s Panathinaikosom (2008/09), ďalšie dva už ako hráč Olympiakosu (2011/12 a 2012/13). V Eurolige odohral celkovo 324 zápasov, v ktorých nazbieral Index rating v hodnote 4023.

V moderných dejinách európskeho pohára číslo jeden nie je žiaden hráč, ktorý by mal pri svojom mene vyššie číslo. Spanoulis je na prvom mieste aj v rebríčku strelcov, na svojom konte má úžasných 4239 bodov. Prvá priečka mu patrí taktiež v kategórii asistencie, ktorých má v tejto chvíli 1516.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.