Šamorín zviedol tuhý boj s Ružomberkom, zvyšné tri tímy postúpili hladko

Publikované: 14.07.2020 Autor: Fredo Pitrák Foto: Marián Ujco

ŠBK U13 Šamorin vs. MBK U13 Ružomberok (Foto: Marián Ujco)

Basketbalistky Šamorína predviedli s Ružomberkom v rámci štvrťfinále majstrovstiev Slovenska v kategórii U13 –mladšie žiačky tri absolútne vyrovnané štvrtiny. V záverečnom dejstve sa však predsa len dokázali dostať do vedenia a vybojovať si postup medzi najlepšie štyri družstvá turnaja. V semifinále sa predstavia aj Young Angels Košice U13, BK AŠK Slávia Trnava a BK ŠKP 08 Banská Bystrica, ktoré svoje duely zvládli jednoznačne.

Štvrťfinále medzi Šamorínom a Ružomberkom sa nieslo v znamení vyrovnaného boja. Po prvých troch štvrtinách bol stav nerozhodný 37:37. Záver vyšiel lepšie hráčkam Šamorína, ktoré v poslednej časti hry nastrieľali o šesť bodov viac ako Ružomberčanky a radovali sa z postupu do semifinále po víťazstve 47:41. Najlepšou strelkyňou duelu bola so 17-bodmi Štefánia Michaličková z Ružomberka.

Do boja o medaily postúpili aj dievčatá z tímu Young Angels Košice U13, ktoré zvládli pozíciu favorita v súboji so Starou Turou. Po polčase viedli 38:13 a ani po obrátke nepoľavili hoci súper sa zlepšil najmä v ofenzíve. K triumfu 77:42 výrazne prispela 16-bodmi Lenka Dubecká, pričom celkovo až päť hráčok zaznamenalo dvojciferný počet bodov.

V súboji tímov zo západu republiky Trnava prevalcovala Petržalku , pričom svoju dominanciu predviedli trnavské basketbalistky najmä v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 27:2. Napriek tomu, že Petržalčanky vyhrali poslednú štvrtinu o bod, z víťazstva 75:24 a postupu do semifinále sa tešila Trnava. Skvelým výkonom sa prezentovala v trnavskom drese Dominika Dorková, ktorá k 12 bodom pridala 11 doskokov.

O kategóriu mladšie hráčky Young Angels Košice U12 sa v dueli s Banskou Bystricou nenechali zahanbiť. Napriek tomu ale skúsenejšie súperky využili svoju prevahu najmä pod košom. Banskobystričanky napokon triumfovali 65:39. Veronika Lukčová síce Košičanky k postupu nepriviedla, no s 12 bodmi a 9 doskokmi bola spolu so Sárou Kunzovou z Banskej Bystrice, ktorá si pripísala rovnaký počet bodov no o dva doskoky menej, ústrednou postavou zápasu.

Štvrťfinále M-SR v kategórii U13 – mladšie žiačky:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Young Angels Košice U12 65 : 39 (20:13, 18:9, 18:5, 9:12)
Najviac bodov: Kunzová 12, Michalová, Beráková a Hrčková po 8 – Lukčová 12, Červeňáková a Harčárová po 5.

BKM Petržalka – Five Stars vs. BK AŠK Slávia Trnava 24 : 75 (5:18, 4:18, 2:27, 13:12)
Najviac bodov: Sovová 10, Manczalová 8, Wolfová 4 – Remenárová 14, Dorková 12, Šarayová 10.

Young Angels Košice U13 – MBK Stará Turá 77 : 42 (20:7, 18:6, 23:14, 16:15)
Najviac bodov: Dubecká 16, Šedivá a Hudecová po 12 – Mihaljevičová 13, Mudranincová 12, Hučková 6.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 47 : 41 (11:11, 17:17, 9:9, 10:4)
Najviac bodov: V. Tátošová 15, L. Tátošová a Kovácsová po 10 – Michaličková 17, Jarinová 12, Oravcová 5.