Mladí Interisti s ďalším titulom. Rosival: Chlapci si to zaslúžili!

Publikované: 12.07.2020 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

Inter U12 Bratislava, Majster SR 2020 (Foto: Jäzva)

Košická Angels aréna basketbalovej mládeži bratislavského Interu žičí plnými priehrštiami. Po zisku zlata kadetov a striebre žiakov v nej vybojovali titul majstrov Slovenska starší mini žiaci do 12 rokov.

Žlto-čierne nádeje kráčali turnajom suverénnym spôsobom a v rovnakom duchu odštartovali aj finále proti Prievidzi. Prvú štvrtinu vyhrali v pomere 22:6 a položili tak veľmi silné základy celkového triumfu.

Je to úžasný pocit. Prievidza bola ťažký súper, ale napokon sme ich dokázali zdolať. Po dobrom úvode nás trošku doťahovali, ale potom sme zrýchlili hru, pridali v obrane a už to bolo opäť dobré,“ pochvaľoval si Bruno Randuška, ktorého dobrý pocit umocnilo aj ocenenie pre najužitočnejšieho hráča celého turnaja. „Čakal som, že to bude môj kamarát, ale som šťastný. Hlavné však je, že môžeme oslavovať majstrovský titul.

Z pohľadu osláv budú mať po víťaznom zakončení sezóny od trénera Michala Rosivala voľnú ruku.

Celý rok nemôžu mať nezdravé veci ako sú kofola a pizza. Teraz si to môžu dopriať s čistým svedomím, ale nejaké veľké oslavy nečakám. Podľa mňa budú chlapci takí unavení, že cestou domov zaspia v autobuse,“ pousmial sa tréner starších mini žiakov Interu Bratislava.

Jeho zverenci utrpeli počas celej sezóny jedinú prehru a vo finále pripravili o neporaziteľnosť dovtedy jediný tím, ktorý ešte neokúsil horkosť porážky.

Som veľmi šťastný, že sa to chalanom podarilo. Makali celú sezónu a zaslúžili si to. Pre nás to bola dobrá sezóna,“ pokračoval Rosival, ktorý je pri tejto kategórii druhý rok a po vlaňajšom zisku titulu sa teraz teší z úspešnej obhajoby. Za kľúč k úspechu v boji o zlato označil vydarený nástup do stretnutia. „Začiatok určite veľmi pomohol. Vytvorili sme si náskok, ktorý nám vydržal až do konca. Chlapci mali od úvodu pritlačiť a robili presne to, čo sme si povedali v šatni.

Naskočiť do oživenej sezóny po dlhej jarnej pauze dalo zabrať, no ako finálový turnaj ukázal, Interisti si urobili domáce úlohy veľmi poctivo. „Bolo to ťažké, ale chlapci sa už veľmi tešili na tréningy a zápasy. Videl som, že sú plní chuti a elánu. Išlo to preto možno aj ľahšie, ako sme čakali,“ pousmial sa tréner Michal Rosival a na rozlúčku s Angels arénou pridal: „Bolo to tu veľmi príjemné a verím, že Inter nezískal v Košiciach posledné zlato. Držíme palce aj ďalším kategóriám.

Finále:

Inter Bratislava – MBA Prievidza 52:42 (22:6, 14:22, 12:7, 4:7)

Najlepší hráči: Jozsa (Inter) – Rybár (Prievidza)

MVP turnaja: Randuška (Inter)

O bronz:

Galaxy Košice – BSC Bratislava 38:52

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV