Vo finále M-SR starších mini žiakov vyzve Prievidza suverénny Inter

Publikované: 11.07.2020 Autor: Fredo Pitrák Foto: Marián Ujco

ŠBK Galaxy U12 Košice vs. Inter U12 Bratislava (Foto: Marián Ujco)

Semifinálové boje majstrovstiev Slovenska v kategórii U12 – starší mini žiaci priniesli drvivé víťazstvo 77:26 bratislavského Interu nad košickým celkom ŠBK Galaxy aj dramatickú zápletku v dueli Prievidze s B.S.C. Yellow Bratislava 59:54. V stretnutí o piate miesto zvíťazil Liptovský Mikuláš nad Bánovcami nad Bebravou 62:57 a siedmu priečku si vybojovala Spišská Nová Ves po triumfe 73:32 nad RIM Basket Košice.

Prvé semifinále starších mini žiakov medzi Interom a ŠBK Galaxy Košice sa nieslo v znamení papierových predpokladov. Bratislavský Inter už po polčase viedol 32:10. Tretia štvrtina bola z pohľadu Košičanov najvydarenejšia hoci ju prehrali 14:23. V záverečnom dejstve Inter opäť dominoval a do boja o celkové prvenstvo postúpiť po jednoznačnom víťazstve 77:26.

V druhom semifinálovom dueli proti sebe nastúpili Prievidza a B.S.C. Yellow Bratislava. Polčas vyznel v prospech prievidzských basketbalistov, ktorí si vypracovali 11– bodový náskok 33:22. Bratislavčania sa však nevzdali a ďalšie dve štvrtiny po obrátke boli v ich réžii. Podarilo sa im však už iba znížiť na rozdiel piatich bodov. Prievidza vyhrala 59:54 a nepripustila čisto bratislavské finále.