Spišiačka Dulovičová zbombardovala Starú Turú, dráma dňa v prospech Trnavy

Publikované: 10.07.2020 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

Emma Dulovičová (15), ŠKBD U17 Spišská Nová Ves (Foto: Jäzva)

Maratón júlových mládežníckych finálových turnajov pokračuje v svižnom tempe a košická Angels aréna bola v piatok dejiskom štyroch štvrťfinálových duelov kadetskej kategórie dievčat.

Asi dobrá posteľ, pousmiala sa Janštová po galavýkone

Hneď na úvod potvrdili rolu favoritiek basketbalistky z Banskej Bystrice a Zvolena, ktoré nedali šancu BAM Poprad. Stredoslováčky rozhodli o svojom postupe už v prvej polovici, počas ktorej si vypracovali až devätnásťbodový náskok. Basketbalistky spod Tatier sa síce nevzdali a tretiu časť vyhrali o desať bodov, na prípadná záverečná dráma sa napokon nekonala a dievčatá od Hrona vyhrali o šestnásť bodov.

Ďakujem celému tímu za dobrý výkon. Našou hlavnou motiváciou bolo ostať v Košiciach až do nedele a to je teraz isté. Verím, že dokážeme svoje výkony ešte vylepšiť a zaberieme aj v semifinále,“ skonštatovala spokojným hlasom Nina Janštová, ktorú zamrzela iba spomínaná nevydarená tretia štvrtina. „To je naša slabina. V tretej štvrtine vždy záhadne spomalíme, prispôsobíme sa súperovi a potom chvíľu trvá, kým sa opäť rozbehneme.

Janštová však bola poriadne rozbehnutá počas celého zápasu. Na jeho konci sa mohla popýšiť výbornými štatistikami, keď pridala k 22 bodom aj 16 doskokov a 7 získaných lôpt.

Možno dobrá posteľ,“ pousmiala sa v súvislosti s príčinami vydareného výkonu. Zopakovať by ho určite chcela aj v ďalších dvoch zápasoch, ktoré Banskobystričanky v Košiciach čakajú: „Chceme sa určite dostať do boja o prvé miesto. A keby sa to podarilo, tak by sme to určite chceli aj vyhrať.

Suverénne Anjelky

V druhom stretnutí piatkového programu potvrdili hráčky domáceho tím Young Angels vizitku tímu s tohtosezónnou bilanciou 14–0 a nad Nitrou vyhrali o 44 bodov.

Anjelky si vypracovali už v prvej štvrtine dvanásťbodový náskok, ktorý v priebehu stretnutia narastal. „Vedeli sme, že musíme nastúpiť naplno a nepodceniť žiadnu situáciu. Vieme, že na takomto finálovom turnaji neexistuje priestor pre opravu a som rada, že sme to zvládli takto. Prvé víťazstvo máme, teraz potrebujeme ešte dve,“ skonštatovala kapitánka Young Angels Ema Spišiaková. Svojmu tímu pomohla štyrmi bodmi, ale predovšetkým trinástimi doskokmi. „Sústredila som sa na lopty, predvídala som a teší ma, že som babám pomohla, ale zabrali sme ako tím. Takto musíme hrať aj v ďalších zápasoch, pretože náš cieľ je jasný.

Dulovičová zbombardovala Starú Turú

Zápas medzi Spišskou Novou Vsou a Starou Turou rozhodli dve strelkyne Spišiačok. Z reťaze sa utrhla predovšetkým kapitánka Emma Dulovičová, ktorá zasypala koše súperiek 33 bodmi. Kamila Jarošová pridala 15 a súperky tak už iba v závere korigovali prehru.

Stíhacia jazda CBK nevyšla

V záverečnom súboji dňa sa zrodila najväčšia dráma. Trnavčanky začali výborne a po polčase viedli o deväť bodov. Košičanky však potom zaradili vyšší rýchlostný stupeň a strelou Emy Šoltésovej sa dostali 74 sekúnd pred koncom štvrtej štvrtiny na rozdiel jediného bodu. V dramatickom závere mali ešte niekoľko streleckých pokusov, no šťastena ostala pevne prilepená na basketbalistkách zo slovenského Ríma.

MS kadetiek – štvrťfinále:

ZŠ Zvolen-ŠKP 08 B.Bystrica – BAM Poprad 60:44 (12:7, 26:14, 4:14, 18:9) Najlepšie strelkyne: Janštová 22, Kollárová 10, Droppová 9 – Kmetoniová 14, Dlugošová 9, Sagalincová, Rothová a Michlíková 4

Young Angels Košice – BKM Junior UKF Nitra 80:36 (17:5, 16:9, 23:8, 24:14) Najlepšie strelkyne: Mišinská 13, Kupčová 10, Paulovičová a Surmanová 9 – Svoradová 12, Brázdilová 10, Matejová a Matejková 5

ŠKBD Spišská Nová Ves – MBK Stará Turá 59:47 (18:13, 21:14, 13:7, 7:13) Najlepšie strelkyne: Dulovičová 33, Jarošová 15, Pokrievková 6 – Vandlíková 15, Kubalová 8, Vojteková a Kubinová 6

BK AŠK Slávia Trnava – CBK Minibuseuropa Košice 48:47 (18:13, 14:10, 6:13, 10:11) Najlepšie strelkyne: Púčiková 14, Valová 11, Lojová a Majerová 9 – Daňková 11, Škvareková 10, Tomajková 8