Scola sa presúva o 50 km na sever, bude hrať za päťnásobného európskeho šampióna

Publikované: 09.07.2020 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: pallacanestrovarese.it

Luis Scola (Foto: pallacanestrovarese.it)

Keď Luis Scola minulý mesiac oznámil, že nebude pokračovať v tíme Olimpia Miláno, európski basketbaloví novinári začali špekulovať nad jeho budúcnosťou. O niekoľko dní neskôr však poskytol rozhovor denníku Corriere della Sera, ktorému prezradil, že minimálne do Vianoc bude so svojou rodinou žiť v Miláne.

Toto bola veľmi dôležitá informácia. Po spomínanom rozhovore bolo všetkým jasné, že ak sa legendárny Argentínčan rozhodne pokračovať vo svojej kariére, bude to v blízkosti Milána.

Tak sa aj stalo a Luis Scola, ktorý v apríli oslávil 40. narodeniny, bude v sezóne 2020/21 hrať za Varese. V tomto prípade je pre neho veľkou výhodou to, že sa nemusí sťahovať, pretože Varese je vzdialené približne 50 km na sever od Milána.

Rodák z Buenos Aires, ktorý v uplynulom ročníku odohral za Olimpiu 28 zápasov v Eurolige a ďalších 15 v talianskej lige, pokračuje v kariére preto, lebo si chce aj po piaty raz zahrať na olympijských hrách. Tie sa mali konať toto leto v Tokiu, pre pandémiu Covid-19 ich však museli o rok posunúť. Scola sa prispôsobil a hoci pôvodne plánoval ukončiť kariéru tento rok, stane sa tak minimálne o rok neskôr.

Tlačová konferencia, na ktorej Pallacanestro Varese predstavilo Luisa Scolu ako svojho nového hráča, sa konala v stredu podvečer na palubovke slávnej hlavy Palasport Lino Oldrini. Po nej kedysi behal aj slávny taliansky basketbalista Antonio Bulgheroni, ktorý sa zúčastnil tlačovej konferencie, aby privítal Scolu vo Varese.

„Ak by som mal možnosť zahrať si s takým hráčom ako Luis Scola, neváhal by som za to zaplatiť,“ vyhlásil Bulgheroni, na ktorého nadviazal tréner mužstva Attilio Caja. „Keď som sa dozvedel, že budem mať šancu trénovať ho, nemohol som tomu uveriť,“ poznamenal 59-ročný šéf lavičky.

Po týchto komplimentoch dostal slovo Luis Scola, ktorý vysvetlil svoje rozhodnutie prísť do Varese.

„Tieto krásne slová, ktoré som si práve vypočul, ma nesmierne potešili. Je to skvelý pocit byť súčasťou dôležitého a slávneho klubu ako Varese. Nebudem klamať, toto je tiež jeden z dôvodov, prečo som tu. Moja kariéra sa blíži ku koncu, ale myslím si, že toto je pre mňa perfektné miesto,“ povedal na úvod Scola, ktorý nebude hrať s päťnásobným európskym šampiónom v žiadnej medzinárodnej súťaži, takže nebude zaťažený veľkým počtom zápasov.

Argentínčan sa bude môcť koncentrovať výhradne na taliansku ligu.

„Rozprával som sa s hráčmi, ktorí tú predtým pôsobili a všetci mi hovorili skvelé veci o meste, klube a fanúšikoch. V mužstve bude viacero hráčov, ktorí hrali v minulej sezóne taliansku ligu, čiže ich poznám. Viem, že nebudeme mať taký silný tím ako napríklad Miláno či Bologna, ale dáme do toho všetko a pokúsime sa dosiahnuť stanovené ciele. Určite sa s nami musí počítať,“ dodal Luis Scola, ktorý celú tlačovú konferenciu zvládol v taliančine.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.