Barcelona alebo LA Lakers? Legenda túži po návrate

Publikované: 07.07.2020 Autor: Basket.sk a tasr

Pau Gasol (Foto: SITA/AP)

V Barcelone sa udialo v posledných dňoch veľa vecí. Na lavičke tímu skončil ostrieľaný Svetislav Pešič, ktorého strieda hviezda mladšej trénerskej generácie Šarunas Jasikevičius.

Srbskú legendu stála miesto zrejme prehra vo finále ligy, kde Barca nestačila na Baskoniu. V poslednej akcii mal smolu Kyle Kuric, ktorý neubránil víťazný zbeh pod kôš od Vildozu.

Naturalizovaného slovenského reprezentanta to však nestálo miesto v tíme. Katalánsky veľkoklub avizoval už skôr, že ho chce v kádri udržať. Podpísal trojročný kontrakt.

Lepšie štatistiky v Eurolige

Tridsaťročný strelec hrá za Barcelonu od roku 2018 a získal s ňou viacero trofejí. Nad hlavu zdvihol trofej pre víťaza Španielskeho pohára a Katalánskej ligy.

Dvakrát sa stal vicemajstrom Španielska a zahral si vo finále Španielskeho superpohára. V domácej súťaži činil jeho zápasový priemer 8,8 bodu, 2,1 doskoku, 1,1 asistencie a 1,0 zisku. O čosi vyššie čísla mal v Európskej lige (Eurolige) – 9,4 bodu a 2,1 doskoku na stretnutie.

Víťaz ankety o najlepšieho slovenského basketbalistu za rok 2018 naposledy reprezentoval svoju krajinu v predkvalifikácii majstrovstiev Európy 2021.

V dôsledku neskorého ukončenia sezóny v Španielsku nebude súčasťou blížiaceho sa 10-dňového reprezentačného kempu v Bratislave. Podľa vlastných slov nevylúčil v budúcnosti možnosť návratu do národného výberu. V Barcelone bude hrať podľa oficiálnej klubovej webstránky minimálne do 30. júna 2023.

Návrat po 22 rokoch

Kataláncom sa možno podarí priniesť veľké meno. Klub túži po návrate Paua Gasola. Najväčšia legenda španielskej basketbalovej histórie síce oslávila štyridsiatku, ale chce si ešte o rok predĺžiť kariéru. Starší zo známej bratskej dvojice túži po štarte v národnom drese na olympiáde v Tokiu. Ak by sa vrátil do FCB, tak by to bolo po 22 rokoch. Dres slávneho klubu naposledy obliekol ešte v roku 1998.

„Cítim sa fajn, mám ešte čas sa dobre pripraviť. Až pri plnej záťaži zistím, ako je na tom operované miesto a či môžem ešte hrať profesionálne,“ povedal Gasol španielskym médiám, ktorý sa zotavuje po operácii chodidla. Dvojnásobný víťaz NBA už skôr vyjadril túžbu, že by to chcel ešte skúsiť v profilige. Túži po návrate do Los Angeles Lakers, kde zažil najlepšie roky kariéry.

„Či Lakers alebo Barcelona, obe možnosti by ma lákali. Rozhodnem sa podľa okolností,“ doplnil Gasol, ktorý naposledy obliekal dres Milwaukee Bucks. V minulej sezóne odohral po boku Giannisa Antetokounmpa len tri zápasy. V tomto ročníku nehral pre zranenie vôbec.

Jeho rozhodnutie môže zohrať úlohu aj v tom, ako sa odohrá ďalšia sezóna NBA. Reálne hrozí, že sa predĺži do leta, čo by hráčom sťažilo štart na olympijských hrách. Tie sú na programe v auguste 2021.

 
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK