Košičanky postúpili do semifinále košom v posledných sekundách

Publikované: 06.07.2020 Autor: Fredo Pitrák Foto: Marián Ujco

Young Angels U14 Košice vs. Piešťanské Čajočky, Nella Flimelová (23) (Foto: Marián Ujco)

Basketbalistky Young Angels Košice U14 zvíťazili vo štvrťfinále majstrovstiev Slovenska v kategórii U14 – žiačky nad Piešťanskými Čajočkami 32:30. O postupe do semifinále rozhodli košické basketbalistky košom v poslednej sekunde zápasu. Medzi najlepšie štyri družstvá sa prebojovali aj Ružomberok, Trnava a Šamorín.

V prvom štvrťfinále sa mladé Ružomberčanky proti Čani rozbiehali postupne. Po prvej vyrovnanej štvrtine prišiel v druhej a tretej uragán. Celkovo v nich nastrieľali ružomberské basketbalistky 33 bodov, pričom súperkám dovolili iba 8. Poslednú časť vyhrala Čaňa, no Ruža sa po triumfe 53:29 prebojovala do semifinále. Najlepšou hráčkou zápasu bola Mária Štefančová, ktorá zaznamenala 12 bodov a 11 doskokov.

Druhé štvrťfinále prinieslo poriadnu drámu medzi Young Angels Košice U14 a Piešťanskými Čajočkami. Prvý polčas zvládli o čosi lepšie Čajočky, ktoré viedli 20:15. V druhej polovici sa košické basketbalistky postupne doťahovali a v závere vyrovnali na 30:30. Piešťany nezvládli svoj posledný útok a 5 sekúnd pred koncom sa k lopte dostal domáca hráčka Katarína Šedivá, ktorá prešla celé ihrisko a dve sekundy pred klaksónom rozhodla o víťazstve Košíc. V stretnutí zaznamenala Šedivá 9 bodov a 11 doskokov.

Tretí štvrťfinálový duel obstarali Trnava a Young Angels Košice U13. Trnavské basketbalistky potvrdili pozíciu favorita, keď v polčase viedli 30:5. O kategóriu mladšie Košičanky však nezložili zbrane a po obrátke sa dokázali zlepšiť najmä v útoku. Trnavčanky sa po jednoznačnom triumfe 66:18 prebojovali medzi najlepšie štyri tímy. Najproduktívnejšou hráčkou zápasu bola s bilanciou 8 bodov a 6 doskokov Dominika Dorková.

V záverečnom súboji o semifinálovú miestenku sa stretli Šamorín s Popradom. Vyrovnaný zápas rozhodla najlepším výkonom dňa hráčka Šamorína Sofia Soóky, ktorá zaznamenala 21 bodov a 8 doskokov. Z tímu Popradu sa skvelým individuálnym výkonom predviedla Nataša Taušová, ktorá k 14 bodom pridala 13 doskokov. Šamorínčanky si postup vybojovali po víťazstve 53:48.