Spišská pokračuje v získavaní posíl. Má prvého legionára

Publikované: 06.07.2020 Autor: Basket.sk Foto: fb Cáceres Basket

Milan Nikolič (3), Caceres Basket (LEB ORO, ESP) (Foto: fb Cáceres Basket)

Spišská Nová Ves pokračuje v zostavovaní zaujímavého kádra pre budúcu sezónu. K trénerovi Teovi Hojčovi a trojici domácich opôr Baťka, Čekovský, Mrviš pribudol prvý hráčsky legionár.

Dres Novovešťanov si oblečie aj Milan Nikolič. Srbský univerzál má 28 rokov, 200 cm a na Spiš prichádza zo Španielska, kde hral v minulej sezóne II. ligu.

V drese Caceres Basket mal v priemere 7 bodov a 2,4 doskoku na zápas.

Hľadali sme hráča ako je on, pretože máme teraz viacero možností v obrane aj v útoku. V Španielsku hrával v druhej lige a aj keď tam nemal vynikajúce štatistiky, my veríme, že bude prínosom pre tím. Nikdy predtým som nehral s takto vysokým guardom, tak sa veľmi teším, že to vyskúšam túto sezónu,“ povedal Hojč na klubovom facebooku.

Nikolič hrával aj v Srbsku za KK Dunav Stari Banovcia, kde mal priemerne skoro 15 bodov na zápas.

„Som rád, že sme našli takto univerzálneho Európana, ktorý má už čo to odohraté. Verím, že so svojou výškou 200 cm bude veľmi užitočný na oboch stranách ihriska. Dostali sme na neho len pozitívne ohlasy aj po hráčskej aj po ľudskej stránke, tak som presvedčený, že bez problémov zapadne do tímu a pomôže vyhrať Spišskej Novej Vsi čo najviac zápasov,“ povedal manažér Spišskej Michal Búza pre klubový facebook.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – súpiska v procese

Prišli: Teo Hojč (KB Priština/Kosovo, kouč), Michal Baťka, Michal Čekovský (obaja Inter Bratislava), Tomáš Mrviš (MBK Handlová)

Zostávajú: Lukáš Krajňák, Filip Tchúr

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.