O zlato sa pobijú domáce Košičanky s Ružomberkom

Publikované: 04.07.2020 Autor: Fredo Pitrák Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS U12 Košice vs. ŠBK U12 Šamorín

V kategórií U12 – staršie mini žiačky sa na majstrovstvách Slovenska v boji o zlato predstavia domáce hráčky Young Angels U12 Košice s Ružomberkom. Oba tímy zvládli svoje semifinálové duely po jednoznačných víťazstvách a zaslúžene sa predstavia v boji o majstrovský titul. O bronz zabojujú Stará Turá so Šamorínom.

V zápase o konečné 5. miesto uspel tím CBK Minibuseuropa Košice, ktorý si poradil s Lučencom 38:23. Siedmu priečku si vybojovala Nitra po jednoznačnom víťazstve 64:26 nad Starou Ľubovňou.

V prvom semfininále sa taktovky hneď od úvodu ujal Ružomberok, ktorý si nad Starou Turou vypracoval náskok 16:3 po prvej štvrtine. V polčase viedla Ruža už o 21 bodov (31:10) a v koncentrácii nepoľavili mladé ružomberské basketbalistky ani po obrátke. Záverečná štvrtina priniesla najvyrovnanejší priebeh a hoci ju Turá vyhrala o jeden bod (11:10) na víťazstve Ružomberka to už nič nezmenilo.

Druhý semifinálový duel mal ešte jednoznačnejší priebeh. Young Angels U12 nedali Šamorínu šancu a už po prvej štvrtine, ktorú domáce vyhrali 21:2 bolo prakticky rozhodnuté. Do polčasovej prestávky išli Košičanky s vedením 48:9. Hoci mala tretia štvrtina vyrovnaný priebeh v záverečnom dejstve sa dostali opäť na koňa domáce, ktoré spečatili postup do finále triumfom 67:21.