Brodziansky dostal hneď po prestupe hviezdnu posilu majstra sveta

Publikované: 04.07.2020 Autor: Basket.sk Foto: Juventut Badalona

Pau Ribas (Foto: Juventut Badalona)

Vedenie Juventutu Badalona to myslí s posunom v rámci Španielska vážne. Slávny klub, ktorý to v deväťdesiatych rokoch dotiahol až k euroligovému titulu, sa postupne posilňuje. Za údajných stotisíc euro vykúpil slovenského reprezentanta Vladimíra Brodzianskeho z Obradoira.

Katalánsky klub ohlásil v sobotu veľkú posilu. Z FC Barcelona sa vracia španielsky reprezentant Pau Ribas. Skúsený rozohrávač patrí medzi najväčšie domáce hviezdy ACB ligy. Na poslednom svetovom šampionáte bol v zostave zlatého tímu Španielov, v drese reprezentácie získal zlatú medailu aj na EuroBaskete 2015. Do klubu, ktorého je odchovancom, sa vracia tridsaťtriročný tvorca hry po jedenástich rokoch.

Ribas je dvojnásobným víťazom EuroCupu a dvojnásobným šampiónom španielskej ligy. Za FC Barcelona odohral 216 zápasov a päť sezón. „Bolo mi cťou nosiť barcelonský dres. Ďakujem za krásne roky,“ napísal rozohrávač na instagram.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.