Miláčik prievidzského publika dostal veľkú šancu, bude trénovať Bamberg

Publikované: 03.07.2020 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: Vladimír Dorňák

Johan Roijakkers (Foto: Vladimír Dorňák)

„Nenašiel by som ideálnejšie miesto na rozbeh kariéry ako vtedy v Prievidzi. Klubu som veľmi vďačný za to, že mi dal príležitosť,“ povedal holandský kouč Johan Roijakkers v aprílovom rozhovore pre Basket.sk.

Pracovitý tréner, ktorý v sezóne 2011/12 získal majstrovský titul a stal sa miláčikom prievidzského publika, medzičasom vytiahol do najvyššej nemeckej ligy Göttingen, kde s týmto klubom pravidelne dosahoval veľmi dobré výsledky. Tie zaregistrovalo vedenie klubu Brose Bamberg, ktoré Roijakkersa oslovilo s ponukou na spoluprácu.

Holanďan výzvu prijal a s tradičným klubom podpísal zmluvu na tri roky. „Hľadali sme skúseného trénera, ktorý dobre pozná našu ligu a v ideálnom prípade rozpráva po nemecky. Johan všetky podmienky spĺňa. V Göttingene ukázal, že dokáže dať svojmu mužstvu identitu a navyše nebazíruje na svojom systéme, ale snaží sa ho prispôsobiť hráčom.

Som si istý, že Johan a Bamberg je tá správna kombinácia a že vďaka svojmu vášnivému koučovaniu si rýchlo získa srdcia našich priaznivcov,“ povedal na adresu nového trénera Leo de Rycke, ktorý v Brose Bamberg pracuje na pozícii športového riaditeľa.

Johan Roijakkers trénoval Göttingen dve sezóny v druhej najvyššej súťaži a posledných šesť rokov v easyCredit BBL. S Bambergom sa v tejto sezóne predstaví aj v pohárovej Európe, konkrétne to bude v Lige majstrov, ktorú organizuje FIBA.

„Brose Bamberg je tradičný klub, ktorý má skvelú halu a v nej senzačných fanúšikov. Mám veľkú radosť z toho, že budem pracovať pre taký veľký európsky klub,“ skonštatoval Roijakkers, ktorý porozprával aj o svojej filozofii.

„Nekladiem dôraz na konkrétny systém. Je totiž dôležité, aby ste boli vždy schopní veci upravovať na mieru. Je tu však jedna vec: centrálnym elementom je obrana. V útoku zas musí každý vedieť, čo robí jeho spoluhráč, hráči sa musia vedieť na seba spoľahnúť.

V ofenzíve rád dávam hráčom slobodu, aby mohli naplno využiť svoje schopnosti. Myslím si, že práve pri mladých hráčoch je to náramne dôležité. Spolu s mojím trénerským tímom chceme dať tímu svoju pečať. No a, pochopiteľne, chceme byť úspešní. Bambergu chceme vrátiť to, čo bolo pre tento klub príznačné: vášeň, intenzitu a víťazstvá,“ zdôraznil Johan Roijakkers.

Spolu s ním prichádzajú do klubu aj jeho asistent Hylke van der Zweep, tímový manažér Domenik Theodorou a skaut/štatistik Julian Meier.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.