Brodziansky mal ponuky aj z Euroligy, Badalona ho vykúpila za veľa peňazí

Publikované: 02.07.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Vladimír Brodziansky (10), Slovensko (Foto: TASR)

Vladimír Brodziansky napreduje vo svojej kariére ďalej. Po dvoch rokoch si získal v najlepšej národnej lige v Európe rešpekt v drese Obradoira, kde si ho vyhliadol slávny klub Juventut Badalona.

„Mal som pár ponúk, ktoré boli aj z Euroligy, ale ak ma chcel niekto získať, musel ma vykúpiť spod zmluvy do konca júna. Juventut reagoval rýchlo, nečakali, kým sa skončí španielska liga. Som šťastný, že sa mi vybrali. Badalona je tím s veľkou históriou, ktorý vychoval množstvo hráčov. Okrem toho úspešne pôsobia v EuroCupe, čo je pre mňa výzva,“ rozhovoril sa Brodziansky.

Na otázku za akú sumu ho klub vykúpil, odpovedal diplomaticky. „Bola to slušná suma, ale nemôžem to hovoriť do médií,“ povedal. Podľa informácie, ktorú máme zo španielskej strany, by mohlo ísť o sumu okolo stotisíc euro.

Aj to svedčí, akú váhu prikladajú na predmestí Barcelony dvadsaťšesťročnému Slovákovi, s ktorým podpísali dvojročnú zmluvu. „Som za to vďačný, že ma do klubu veľmi chceli. Urobím všetko preto, aby som uspel. Dnes má veľa tímov kvôli koronakríze problém vyplatiť hráčom zmluvy, nie ešte ich kupovať.“

Brodziansky priblížil, ako vníma svojho nového zamestnávateľa. „Juventut je historicky veľmi silný klub. Pravidelne hráva play-off v španielskej lige. Podľa informácií z vedenia sa plánujú výrazne posilniť. Uvidíme, kto príde. Ambície budú vysoké.“

Bolo mu ľúto Kurica

Podkošový hráč priznal, že ponuky mal aj mimo Španielska. „Niečo tam bolo, ale bolo prioritou ostať v krajine. Spravil som si tam už meno a chcem napredovať. Predsa len je to najlepšia národná liga v Európe.“

Líder národného tímu si nenechal ujsť utorkové vyvrcholenie španielskej ligy, keď Baskonia tesne prekvapila vo finále favorizovanú Barcelonu.

„Sledoval som celý turnaj. Prekvapilo ma, že vyhrala Baskonia, ale ukázalo sa, že uspel ten, kto mal lepšiu formu, ani nie tím. Výborne sa pripravili na vyvrcholenie súťaže. Hrali tímovo. Potiahol ich Gruzínec Šengelia, ktorý skvele ubránil vo finále hviezdneho Mirotiča. Plne si zaslúžili uspieť,“ hovoril Brodziansky, ktorý okomentoval aj rozhodujúcu akciu zápasu, keď držiteľ slovenského pasu Kyle Kuric neubránil zbiehajúceho Lucu Vildozu. „Bola to trochu aj smola, lebo sa to odohralo ďalej od lopty. Kuric chcel vypichnúť prihrávku, čo si všimol Vildoza a šikovne mu zbehol poza chrbát. Každý vie, že nerozhoduje posledná akcia. Nemyslím si, že by Kyla extra vinil.“

Brodziansky poďakoval na instagrame za dva roky v Obradoiru, ktoré ho pripravili na profesionálny basketbal. „Boli to výborné dva roky, som spokojný s poslednou sezónou. Síce sme tesne nepostúpili na finálový turnaj, ale bol som rád, koľko som dostal dôvery od trénera,“ pokračoval reprezentant, ktorý sa teší na kemp trénera Žana Tabaka. „Chystám sa tam, chalanov som nevidel od jari. Reprezentácia je vždy česť. Plus je to zábava.“

Videohry so spoluhráčmi z reprezentácie

Pandémia koronavírusu prekazila viacero plánov. Nebude sa konať ani letná liga NBA, v ktorej sa prievidzský rodák v minulosti predstavil v drese Clevelandu. S profiligou bol spokojný aj jeho workout počas vlaňajšieho finále s Torontom Raptors. „Stále ostáva NBA snom. Chcel by som si ju raz zahrať. Momentálna situácia je zlá, keďže nebude letná liga, kempy. Možno sa to podarí budúci rok,“ zaželal si Brodziansky, ktorý hral posledný zápas v polovici marca.

Už sa naplno pripravuje na nový ročník. „V Španielsku sme boli v úplnej karanténe dva mesiace. Nedalo sa vychádzať poriadne z domu. Musel som cvičiť len v podmienkach, čo som mal v byte. Bicykloval som a posilňoval. Teraz už trénujem naplno s Maťom Blahom,“ hovoril pivot či krídelník, ktorý priznal, že bolo ťažké zvládať dlhú karanténu, keďže krajina bola jedna z najhoršie zasiahnutých na svete.

„Ostalo v meste ešte pár spoluhráčov, tak sme sa snažili prehodiť pár slov aspoň v obchode. Naša oblasť bola najmenej zasiahnutá, ale aj tak to bolo kritické a museli sme si dávať pozor,“ hovoril Brodziansky, ktorému pomohlo na udržanie nálady aj hranie online videohier. „Hrali sme dosť Call of Duty s Rišom Kornerom, Borisom Bojanovským a s pár Čechmi ako Patrik Auda, Ondřej Balvín. To pomohlo na psychiku,“ zakončil slovenský reprezentant.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SNV SNV 113:87
01.05.2021
SVT SVT
LEV LEV 82:56
01.05.2021
INT INT
SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
LEV LEV 15.05.2021 SNV SNV
SNV SNV 19.05.2021 LEV LEV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%