Brodziansky zažil veľký prestup! Bude hrať EuroCup

Autor: TASR

Vladimír Brodziansky (Foto: Juventut Badalona)

Slovenský basketbalista Vladimír Brodziansky mení po dvoch rokoch dres v rámci španielskej najvyššej súťaže. Z Monbusu Obradoiro odchádza do konkurenčného Joventutu Badalona.

Reprezentačný pivot odštartoval v roku 2018 v španielskej ACB lige svoju profesionálnu kariéru. V Obradoire sa rýchlo vypracoval na stabilného člena základnej zostavy a v rámci súťaže sa zaradil medzi najlepších legionárov z pohľadu štatistík. V predčasne ukončenom ročníku, v ktorom jeho klub nepostúpil na záverečný turnaj, odohral 23 stretnutí s priemerom 12,7 bodu, 4,0 doskoku a 1,0 bloku na zápas.

„Joventut je určite lepší klub ako Obradoiro, v minulosti toho dosť veľa povyhrávali. Majú dobrú históriu. Nachádzajú sa v Barcelone, čo je tiež veľké plus. Po dvoch rokoch už príde zmena prostredia a klubu vhod, z pohľadu trénera aj spoluhráčov. V budúcej sezóne by mali hrať Eurocup. V tomto družstve by som sa rád vypracoval na jedného z lídrov, ako sa mi podarilo v Obradoire a tiež na univerzite. Všetko bude opäť záležať na mne. Hádam dostanem od trénera dostatok dôvery, aby sa mi to podarilo,“ povedal pre TASR Brodziansky.

Badalona vyhrala v minulosti štyrikrát španielsku ligu a má triumf aj z Euroligy a Eurocupu.

Jeden z lídrov slovenskej reprezentácie mal pri tom v Obradoire ešte rok platný kontrakt, ale jeho nový zamestnávateľ ho bol ochotný vykúpiť zo zmluvy. „Som im za to veľmi vďačný. Dokazuje to, že o mňa mali veľký záujem špeciálne v tejto situácii s koronavírusom. Veľa tímov má finančné problémy a takúto čiastku by určite nechcelo platiť. Dúfam, že im to oplatím,“ uviedol Brodziansky, ktorý sa v tomto roku stal premiérovo najlepším basketbalistom Slovenska.

Ani vo veku 26 rokov ešte nevzdal sen o NBA. V minulosti hral v rámci Summer League za Cleveland Cavaliers a bol na minikempe Toronta Raptors. „Náš cieľ bol, aby Vlado pokračoval v Španielsku v pohárovom tíme. Joventut je veľmi ambiciózny tím, ktorý sa ešte pred sezónou 2020/21 bude posilňovať. Bude ašpirovať na veľmi dobré umiestnenie, ale taktiež bude hrať v pohárovej Europe. V kombinácii tohto so skvelým trénerom Carlesom Duranom sme vyhodnotili, že tento klub bude pre Vlada ďalším úspešným krokom v jeho kariére,“ uviedol na margo zmeny jeho agent Phillip Parun zo spoločnosti PPGroup.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK