VIDEO: Smoliar Kuric bol pri kľúčovej akcii, ktorá stála Barcelonu titul

Publikované: 30.06.2020 Autor: Basket.sk

Luca Vildoza (Foto: Baskonia/twitter)

V Španielsku vyvrcholila najlepšia národná liga v Európe. Kvôli pandémii koronavírusu sa dohrávala sezóna špeciálnym kľúčom bez divákov. Najprv sa hralo v skupinách a potom play-off na jeden víťazný zápas. Real Madrid po dlhých rokoch vypadol už vo štvrťfinále a dnešné finále sa hralo medzi Baskoniou a Barcelonou.

Jasným favoritom na titul bol katalánsky veľkoklub, ale baskický tím sa nezľakol. Barca vyhrávala o šesť bodov po prvom polčase, ale po zmene strán bol na tom lepšie jej súper. Pomaly dorovnával skóre a zvládol dramatickú koncovku. Desať sekúnd pred koncom síce Oriola vyrovnal na 67:67, ale na druhej strane prišla kľúčová akcia, keď si skvele zbehol pod kôš Argentínčan Luca Vildoza a dvojkou napokon rozhodol. V tom momente ho neubránil slovenský reprezentant Kyle Kuric. Barcelona ešte mala šancu na jednu strelu, ale trojka jej vypadla a Baskovia mohli začať oslavovať.

„Kým sme sa sem dostali, tak sme si čo to vytrpeli. Za všetkú odvedenú prácu sme si to zaslúžili. Ani vo sne by mi nenapadalo, že sa nám niečo podobné podarí. Život je krásny,“ hovoril hrdina Vildoza, ktorý dostal aj cenu MVP. Vo finále dal sedemnásť bodov a napodobnil krajana Facunda Campazza z Realu Madrid, ktorý bol MVP vlani.

Pre euroligový klub z mesta Vitoria-Gasteiz to je aj pekné lúčenie. Už teraz je isté, že majstrovský káder neudrží. Ich dlhoročný hviezdny líder Tornike Šengelia smeruje do CSKA Moskva a Shavon Shields ide do Milána. K nim zrejme pribudnú aj ďalšie mená. Gruzínsky basketbalista oslávil titul tak, že si sadol na kôš.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.