Komentár: O Handlovú boli obavy, napokon stavia solídny káder

Publikované: 30.06.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Inter Bratislava vs, MBK Baník Handlová, Saša Jankovič (23) (Foto: Vladimír Dorňák)

V čase komplexného uzavretia krajiny počas pandémie koronavírusu presiakali negatívne informácie o viacerých kluboch. Napokon na to doplatila Žilina, ktorá skončila v SBL a ohrozené sú aj ďalšie kluby na čele s Komárnom. Vábne to nevyzeralo ani s Handlovou.

Vedenie baníckeho klubu sa však vzchopilo a pre novú sezónu skladá slušný káder. Pozitívom je, že sa mu neotočilo chrbtom ani mesto, ktoré roky podporuje basketbal.

Baníci síce stratili lídra a odchovanca Tomáša Mrviša, pivota Jakuba Petráša a skúseného kouča Tihomira Bujana, ale snažia sa to nahradiť slušnými menami.

Zrejme najviac sme zvedaví, ako sa podarí reštartovať kariéru Daliborovi Hlivákovi. V slabšej Karlovke bol pred dvoma rokmi jasným lídrom, keď mal priemer 13,5 bodov, 4,1 asistencií a 3 doskoky so 40% úspešnosťou za tri body. V Komárne to bolo horšie a v Interi Bratislava v uplynulom ročníku už nastupoval len sporadicky. Reprezentačný rozohrávač má stále iba dvadsaťpäť rokov a zmena dresu s väčším priestorom by mu mohla pomôcť.

Handlová výborne stavila na novú dušu tímu, ktorou by mal byť Goran Bulatovič. V Interi sa nenašiel hráč, ktorý by na skúseného tvorcu hry povedal zlé slovo. „Buliho“ veľkou výhodou je, že zoberie hocijakú rolu a dokáže sa prispôsobiť. Po rokoch bude mať znova tím, kde by mal byť hlavnou vodcovskou osobnosťou.

Jeho presné prihrávky by mohli pomôcť aj ostrieľanému Sašovi Jankovičovi, ktoré ruka je stále cenná. K tomu pripočítajme obranárskeho buldoga Mareka Jašša a vychádza vám slušná kostra zostavy, ktorá môže v oslabenej lige zaútočiť aj na prvú štvorku.

Možno poslednú šancu výraznejšie preraziť v lige má univerzál Lukáš Bolek. Keby dostal priestor, môže byť príjemným prekvapením nového ročníka.

Dôležité bude aj to, ako zvládne prvú výzvu v podobe hlavného trénera Danilo Rakočevič. Idú na neho pozitívne referencie, najmä z hľadiska práce s mladými hráčmi. Pri ukočírovaní tímu by mu mal pomôcť skúsený Jankovič. Chorvát so slovenským pasom si vyskúša rolu hrajúceho asistenta. Predĺženou rukou trénerov by mal byť spomínaný Bulatovič.

Skladanie zostavy Handlovej vyzerá sľubne. Manažment potrebuje doriešiť ešte pivotov, kde mu chýba dominantnejší hráč a pozíciu zakončovateľa. Uvidíme, či siahnu po legionároch, lebo slovenských možností veľa neostáva.

Bolo by dobré, keby dostal Rakočevič priestor na prácu, lebo v Handlovej sa v minulosti viackrát ukázalo, že vedenie išlo do veľkej predstavy s novým trénerom a potom ho predčasne odvolalo. Zažili to Krunoslav Krajnovič, Peter Torda a dá sa povedať, že aj Branko Maksimovič.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK