Poteší každá medaila, hovorí Ondruš pred mládežníckym vyvrcholením

Publikované: 30.06.2020 Autor: Jozef Cyprián Foto: ig inter ba

Inter Bratislava (mládež) (Foto: ig inter BA)

Bratislavský Inter je s piatimi majstrovskými titulmi druhým najúspešnejším tímom histórie SBL, no pochváliť sa môže aj kvalitnou mládežníckou základňou. V rámci júlových finálových turnajov v Košiciach budú mať „žlto-čierni“ až šesť želiezok v ohni.

Skôr ako želiezka by sme mali napísať železá, nakoľko mladí Interisti ukazovali pred prerušením série veľkú silu. Výbery od hráčov do 12 až 19 rokov na západe dominovali a prehry zaznamenávali iba veľmi sporadicky.

Do Košíc pricestujeme so všetkými kategóriami, pre ktoré sú finálové turnaje určené. V akcii teda budeme mať šesť tímov a hoci nejde v týchto ročníkoch prioritne o tituly, veríme, že sa naša mládež nestratí,“ hovorí generálny manažér Interu Michal Ondruš.

Ako ďalej upozorňuje, výkonnosť družstiev v mládežníckych kategóriách je vždy otázna. Obzvlášť po takej prestávke, akú majú za sebou teraz.

„Celkovo platí, že chlapci sú náladoví a rebríčky sa môžu miešať každou sezónou. My v prvom rade veríme, že odohráme so všetkými družstvami maximálny počet zápasov. Cieľom je teda vyhrať vždy v prvom kole a mať garantované ďalšie dve stretnutia počas ďalších dní. Podstatné je, aby si užili čo najväčšiu konfrontáciu a tešiť sa budeme z každej medaily.“

Za daných okolností predstavuje hlavnú výhru už len samotná možnosť dohrať takmer stratenú sezónu.

„Ešte pred mesiacom to totiž vyzeralo takmer beznádejne a bolo ťažko predstaviteľné, že by sme sa mohli dočkať takto početných podujatí. Pre nás je to samozrejme trochu od ruky, ale hoci to máme najďalej, berieme to s optimizmom. Aj s našimi mladšími družstvami sa totiž snažíme pohybovať aj po zahraničí a tých 400 kilometrov nepredstavuje neriešiteľný problém. Nejako to určite zvládneme,“ usmieva sa M. Ondruš.

Turnajové vyvrcholenie na druhom konci republiky bude pre mladých Interistov šancou na upevnenie tímových väzieb a zároveň aj cennou skúsenosťou do ďalších kariér.

„Akýkoľvek takýto turnaj je pre mladých hráčov zážitkom,“ prízvukuje manažér klubu z hlavného mesta. „Tešíme sa, že sú prisľúbené špičkové ubytovanie i strava a celková organizácia by mala mať európsku úroveň. Za to sa môžem organizátorom iba poďakovať a som rád, že niekto aj v týchto podmienkach vzal na svoje plecia takú zodpovednosť.“

V Interi sa momentálne starajú o približne dvesto mladých basketbalistov a postarať sa o takú početnú základňu nie je vôbec ľahké. Práve koronakríza však ukázala, že hoci sa hlavná pozornosť verejnosti upiera na seniorský šport, v prípade krízových situácií sú profesionáli prví na rane.

„V dnešnej dobe je profesionálny šport skôr za trest, ako za odmenu,“ vzdychol si Michal Ondruš. „Na deti sa peniaze sem-tam nájdu, pretože ak už nepomôžeme deťom, tak potom komu? Štátne či mestské inštitúcie podporujú skôr mládež a verím, že dokážeme napriek tej korone udržať nastavenie mládeže aspoň na takej slušnej úrovni, ako tomu bolo doposiaľ. Len veľmi neradi by sme totiž redukovali počty mladých basketbalistov a formu nastavenej práce.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK