Dokopal vandala, teraz má pomôcť LeBronovi Jamesovi k titulu

Publikované: 30.06.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

JR Smith, LeBron James (Foto: nba.com)

Zdalo sa, že JR Smith spravil za svojou kariérou bodku pred pár týždňami, kedy počas protestov proti policajnej brutalite dokopal vandala, ktorý mu rozbil sklo na aute.

„Jeden z týchto (nadávka) bielych chlapcov nevedel, kam má ísť a rozbil mi sklo na aute. Toto je súkromná ulica, neboli tu žiadne obchody. Chytil som ho a nakopal,“ povedal Smith na kameru. Niekto by si povedal, že ho podobný incident bude stáť ďalšiu šancu v NBA, ale tú mu napokon ponúklo Los Angeles Lakers.

Paradoxom je, že krídelník zverejnil na instagrame protestujúcich stojacich na vraku zhoreného auta s popiskom – No justice, no peace, čo znamená, bez spravodlivosti nebude mier.

Namiesto Averyho Bradleyho

Následne videli v Los Angeles Smitha ako bicykluje s LeBronom Jamesom. Možno aj to zohralo úlohu, že Lakers sú napokon blízko k podpisu kontraktu s tridsaťštyri­ročným veteránom, ktorý hral naposledy v NBA v minulej sezóne.

Niekdajší najlepší šiesty muž v profilige vyhral po boku Jamesa v Clevelande titul v roku 2016, ale takisto spôsobil jedno z najnepochopi­teľnejších zlyhaní v histórii finálových sérií. V prvom zápase finále v roku 2018 mali šancu Cavaliers na víťaznú strelu proti Golden State. Za vyrovnaného stavu doskočil Smith loptu v posledných sekundách a namiesto toho, aby vystrelil, vydribloval s loptou za trojku a neskoro prihral Georgovi Hillovi. Cavs potom prehrali po predĺžení. Vznikli z toho legendárne meme s nechápajúcim LeBronom Jamesom. Smith po zápase vyhlásil, že si myslel, že jeho tím vyhráva.

Krídelník by mal v zostave Lakers nahradiť Averyho Bradleyho, ktorý sa rozhodol nedohrať sezónu v Disneyho Svete v Orlande. Dôvodom je obava o syna, ktorý má respiračné problémy. Smith musí absolvovať zdravotnú prehliadku, ktorá mu potvrdí, či je negatívny na COVID-19.

Tímy musia uzavrieť sfinalizovať súpisky

Tímy NBA musia do prvého júla sfinalizovať svoje zostavy, s ktorými dohrajú ročník. Každý tím môže mať dokopy 35 členov.

Lakers čaká v prvom zápase 30. júla mestský rival z Clippers. Tímy by mali odohrať osem zápasov základnej časti. Play-off je na programe od 17. augusta a finálová séria sa musí dohrať do 13. októbra.

Lakers vedú Západnú konferenciu. Absencia Bradleyho je pre nich dosť veľká, keďže zväčša nastupoval v základnej päťke po boku LeBrona Jamesa, Anthonyho Davisa, Dannyho Greena a JaVala McGeeho.

Smith trénoval s Lakers už v marci, ale tím vtedy uprednostnilo kontrakt s Dionom Waitersom. Vedenie však chválilo zo tréningy aj skúseného krídelníka. Za ostatné dve sezóny však odohral niekdajší hráč New Yorku Knicks či New Orleans len 11 zápasov.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK