Tím okolo Bilíka a Mokráňa zatiaľ ovláda české 3x3

Publikované: 29.06.2020 Autor: Basket.sk

Prievidza Meferes

Prevažne slovenský tím Prievidza Meferes v zložení Jakub Mokráň, Jozef Vojtek, Martin Bílik a Jan Stehlík zaujal na začiatku českej Chance 3×3 Tour 2020. Najprv siahal po finále už v Kroměříži, kde skončil na treťom mieste a potom ovládol turnaj v Českých Budějoviciach, čím si vybojoval štart na finále v Prahe.

„Za tím Meferes Prievidza som začal hrať v septembri 2018, keď mi zavolal Matúš Mečiar, či s nimi nepôjdem na turnaj do Rumunska a odvtedy nastupujem najmä za nich,“ hovoril pre cbf.cz Stehlík.

V Budějoviciach chýbal tímu Mečiar. „Bohužiaľ v Kroměříži si natiahol stehenný sval, čo sa potom premietlo aj na našich výkonoch. Keby sa nezranil, sme aspoň druhí. V tíme sme šiesti, vieme sa nahradiť,“ pokračoval skúsený český bassketbalista.

Prievidzský tím netrénuje veľa pokope, udržujú sa individuálne. Napriek tomu majú v 3×3 veľké ciele. „Trénujeme počas zápasov v skupine. Pred epidémiou sme mali naplánované turnaje v Nemecku, Maroku s postupom do Pobrežia Slonoviny, ale všetko bolo zrušené. Zatiaľ chceme hrať na Slovensku a v Česku, ale kontrolujeme si turnaje v zahraničí,“ pokračoval Stehlík.