Toliverová sa bojí korony: Vynechávam celú sezónu

Publikované: 27.06.2020 Autor: TASR

Kristi Toliver (Foto: twitter/wizards)

Americká basketbalistka so slovenským pasom Kristi Toliverová sa rozhodla vynechať túto sezónu WNBA, počas ktorej mala obliekať dres Los Angeles Sparks.

Podľa jej slov by účinkovanie v súťaži predstavovalo príliš veľké riziko, aj vzhľadom k pandémii nového koronavírusu.

„Hoci by som veľmi chcela hrať za môj tím a byť líderkou, necítim sa komfortne vzhľadom na riziko pre moje zdravie, aj v súvislosti s mnohými neznámymi okolo ochorenia COVID-19. Za týchto okolností je pre mňa najlepším riešením vynechať tento ročník,“ vysvetlila svoje rozhodnutie Toliverová, ktorá s LA Sparks získala titul vo WNBA v roku 2016.

Vlani sa 33-ročná rozohrávačka tešila z celkového triumfu v súťaži v drese Washingtonu a ako voľná hráčka sa po sezóne vrátila do Los Angeles. Okrem nej vynechá túto sezónu aj ďalšia hráčka Sparks Chiney Ogwumikeová, klub môže namiesto nich angažovať dve iné basketbalistky.

WNBA sa pôvodne mala začať už 15. mája, jej začiatok ale oddialila pandémia koronavírusu. Vedenie súťaže plánuje štart v júli v IMG Academy v Bradentone na Floride. Každý tím odohrá v základnej časti 22 duelov, play off sa má začať v polovici septembra.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.