Do Spišskej mal namierené aj Merešš. Prednosť napokon dostalo zahraničie

Publikované: 26.06.2020 Autor: Michal Bakaj / redaktor denníka Pravda

BK Slávia Žilina vs. Iskra Svit, Jakub Merešš (10) (Foto: fb bkzilina)

SBL minimálne na rok opúšťa jeden z najlepších hráčov súťaže. Slovenský reprezentant Jakub Merešš si prvýkrát v kariére vyskúša angažmán v zahraničí.

Dynamický power forvard, ktorého si fanúšikovia obľúbili pre silovú hru pod košom a dominantné smeče, sa stal posilou BK JIP Pardubice.

„Chcel som sa posunúť zo Slovenska a vyskúšať si aj zahraničie. Po dohovore s agentom, sme sa rozhodli, že Pardubice budú čo sa týka môjho profesionálneho rastu najlepšou alternatívou,“ povedal nám Merešš po podpise zmluvy s východočechmi.

Po nečakanom konci Žiliny malo záujem o jeho služby viacero klubov. Nechýbalo veľa a Merešš by v budúcej sezóne obliekal dres ambicióznej Spišskej Novej Vsi, ktorá v posledných dňoch plieni trh so slovenskými hráčmi.

„Mal som viacero ponúk zo Slovenska, Česka i dokonca aj z Fínska. Dohodli sme sa so Spišskou, ale akonáhle som mal šancu ísť do zahraničia, Spišiaci ma uvoľnili a za to sa im chcem aj touto cestou poďakovať,“ vysvetľuje.

Pardubice obsadili v nedokončenej sezóne českej NBL štvrté miesto a zahrali si aj v Alpsko-jadranskom pohári. Merešš túži v ich drese urobiť ďalší kariérny progres.

Chcem napredovať po hráčskej, ako aj po ľudskej stránke. Zároveň urobím všetko pre to, aby som pomohol tímu k čo k najlepšiemu výsledku. Verím, že ak sa mi bude v Česku dariť, potom môžem viac prispieť reprezentácii k dosiahnutie cieľov v budúcnosti,“ želá si.

Koniec Žiliny ho neprekvapil

Väčšinu kariéry strávil v Žiline, ktorá nedávno oznámila koniec pôsobenia v extralige. Merešš priznal, že osud Slávie ho neprekvapil tak, ako väčšinu basketbalovej verejnosti.

Už dlhšie som si myslel, že Slávia sa do budúcej sezóny neprihlási. Je mi veľmi ľúto, že sa to takto skončilo. Dúfam, že Žilina sa v budúcnosti opäť objaví na mape slovenského basketbalu. Treba dodať, že klub sa k hráčom zachoval férovo. Vyplatil nám po dohode väčšiu časť peňazí, ktorú nám dlhoval,“ ozrejmuje.

Ak by si zvolil pokračovanie na domácej scéne a posilnil by Spišskú, východniari by sa definitívne zaradili medzi top ašpirantov na titul.

V predchádzajúcom období posilnilo klub trio Čekovský, Mrviš, Baťka, ako aj kouč Teo Hojč. Merešš tvrdí, že budúca sezóna SBL bude zaujímavá.

Dúfam, že v lige bude hrať čo najviac tímov a že v nej dostane šancu čo najviac Slovákov. Čo sa týka majstra, na titul môže zaútočiť asi hocikto a som úprimne zvedavý, kto napokon získa majstrovskú trofej,“ dodáva Merešš.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SNV SNV 113:87
01.05.2021
SVT SVT
LEV LEV 82:56
01.05.2021
INT INT
SVT SVT 05.05.2021 SNV SNV
SNV SNV 08.05.2021 SVT SVT

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%