Šéfa YAKE reči o tržnici v Angels aréne veľmi bolia

Publikované: 23.06.2020 Autor: Patrik Fotta

GOOD ANGELS Košice vs. Basket Landes (FRA), Daniel Jendrichovský (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Účasť basketbalistiek Young Angels Košice v extralige je aj naďalej neistá. Definitívne rozhodnutie, či sa Košičanky predstavia v nasledujúcej sezóne v najvyššej súťaži, padne zrejme až v auguste.

Väčšina hráčok z vlaňajšieho kádra je podľa generálneho manažéra tímu Daniela Jendrichovského pripravená pokračovať v žlto-modrom drese. Závisieť však bude aj od podmienok, ktoré im klub dokáže poskytnúť.

Na extraligu by dokázali postaviť aj dva tímy

Situácia okolo extraligy žien stále nie je vyriešená a otázny ostáva aj štart Košičaniek v najvyššej súťaži. „Do konca augusta sa zrejme v tejto veci nič významné neudeje. Čokoľvek sa doteraz povedalo, len vyvolalo zbytočné debaty. Nie je to o tom, či budú hrať Košice extraligu alebo nie, ale o tom, ako vôbec bude súťaž vyzerať. My by sme dokázali postaviť aj dve družstvá z našich odchovankýň. Problém ale je, že zatiaľ ani v kluboch, ani na zväze nevie nikto povedať, ako bude liga vyzerať,“ povedal Daniel Jendrichovský.

Ak by sa košické basketbalistky do extraligy prihlásili, ich káder by sa v porovnaní s vlaňajším príliš nezmenil. „Nie je veľa hráčok, ktoré by mali záujem hrať inde ako v Košiciach. Peťa Bartánusová sa vyjadrila, že sa Young Angels prihlási do extraligy, bude za nás hrať a my ju radi privítame. To isté sa týka Blanárovej, Drobnej, Balážovej, ktoré v Košiciach študujú a nemajú dôvod odchádzať, v prípade, že budú podmienky minimálne rovnaké ako vlani. Ak by ale dostali vynikajúcu ponuku zo zahraničia, prípadne aj zo Slovenska, my im brániť nebudeme. Odišli len Vanda Kozáková, ktorá mala výbornú ponuku z Piešťan a Sára Majrošová získala štipendium na dobrej univerzite v Amerike.“

Hala je v rukách mesta a mestskej časti

Domovský stánok Košičaniek, Angels aréna, sa mal podľa pôvodných plánov rekonštruovať práve v týchto mesiacoch. Situáciu však ovplyvnila koronakríza a v súčasnosti sa začína uvažovať o možnosti spraviť z haly krytú tržnicu.

„My sme z toho celého už vypadli. Čo s halou mesto a mestská časť urobia, je iba v ich rukách. Je mi ale strašne ľúto, že pán starosta Petrovčik (navrhuje prestavať halu na krytú tržnicu, pozn. red.) za desať rokov neurobil pre halu absolútne nič a teraz príde s takýmto plánom. Ja som tam strávil dvadsať rokov svojho života. Obetoval som tam veľa času aj peňazí. Práve preto ma podobné reči veľmi bolia,“ uviedol Jendrichovský.

„Pre mňa za mňa, nech si tam pán Petrovčík postaví aj letisko. Ak je to naozaj to, čo ľudia chcú a potrebujú, my s tým nenarobíme nič. Ak nebude spoločenská objednávka na to, že v Košiciach chýba moderná športová hala, my sami veľa nezmôžeme. Upozorňovať na chýbajúcu infraštruktúru a to, že nemáme kde s deťmi trénovať, viac ako sme to robili posledné roky už nevieme.“

Júl v znamení mládežníckych majstrovstiev Slovenska

Na mládežníckej scéne čaká metropolu východu veľký sviatok. V rámci majstrovstiev Slovenska sa v Košiciach zíde 1700 detí.

„Košice boli jediné možné miesto, ktoré dokáže aj kapacitne zvládnuť organizáciu takéhoto podujatia. V priebehu 18 dní odohrá 112 zápasov v 12 kategóriách celkovo 88 družstiev. Z nich až 21 je z Košíc. V Angels aréne sa odohrá 82 zápasov a 30 v hale Hotelovej akadémie na Južnej triede. Organizáciu má na starosti Slovenská basketbalová asociácia (SBA),“ povedal Jendrichovský, ktorý je členom výkonného výboru SBA. V priebehu 18 dní bude známych 12 mládežníckych majstrov Slovenska.

„Celkový počet účastníkov bude 1700 a to ešte nepočítame rodičov, ktorí zrejme prídu svoje ratolesti podporiť v hojnom počte. Takáto veľká akcia v mládežníckom basketbale bude vôbec prvýkrát. Všetky mimokošické družstvá budú bývať na jednom mieste. Ubytovanie a stravu hradí SBA.“ Z akadémie Young Angels postúpilo na šesť dievčenských turnajov osem družstiev.

„V každej kategórií by naše družstvo malo hrať o majstrovský titul. Všade nás ale čaká minimálne jeden silný vyzývateľ. Môže sa teda stať, že skončíme bez titulu, ale aj, že ich získame až šesť. Každý jeden turnaj môže byť mimoriadne zaujímavý.“ (pf)

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK