Priberať v karanténe? Hviezdy NBA šokujú zjavom

Publikované: 22.06.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Marc Gasol, Nikola Jokič (Foto: nba.com)

Sami ste zrejme zažili, že športovanie počas karanténneho obdobia, bolo obmedzené. Preto sa logicky natíska otázka, koľko sme pribrali nielen my sami, ale aj vrcholoví hráči.

Zatiaľ to však vyzerá, že hviezdy NBA využili obdobie počas pandémie koronavírusu na zlepšenie fyzičky. James Harden sa dal viac na jógu a zdravú stravu, čím o niečo schudol. Na druhej strane bradatá hviezda Houstonu Rockets nemala skoro nikdy problémy s kilogramami navyše. Tie sa skôr týkali európskych hviezd.

Marc Gasol patril počas zjavnej časti kariéry k objemnejším hráčom, ale na sociálnych sieťach teraz šokoval svojím zovňajškom. Počas pauzy si doliečil zranenia a s osobným trénerom zhodil nadbytočné kilogramy. „Nielen Marc, ale aj Kyle Lowry vyzerá výborne,“ povedal spokojne pre kanadské médiá tréner Toronta Raptors Nick Nurse.

Gasola chce Golden State

Mladší zo známej španielskej bratskej dvojice schudol aj pre zdravotné problémy. Cez sezónu ho trápil hamstring. Teraz vyzerá výborne. V NBA už síce nedosahuje čísla ako v najlepších rokoch, ale v minulom ročníku bol významnou súčasťou víťaznej zostavy Toronta Raptors.

V kanadskom klube veria, že im pomôže aj v obnovenej sezóne. Gasol má síce už tridsaťpäťrokov, ale v profilige je o neho stále záujem. Viaceré stránky informovali, že po sezóne chce získať rešpektovaného veterána Golden State.

Pre Warriors skončila sezóna veľkým sklamaním, keď sa prepadli po zraneniach hviezd na dno NBA. V ďalšom ročníku by sa však mohli vrátiť do boja o titul so zdravou dvojicou Step Curry, Klay Thompson, ku ktorej pribudol kanadský krídelník Andrew Wiggins. S Gasolom by sa sila ešte zvýšila. Tím zo San Francisca poškuľuje do budúcnosti aj po úradujúcom MVP NBA Janisovi Antetokounmpovi.

Ešte väčší šok ako pri Gasolovi zažili fanúšikovia pri Nikolovi Jokičovi. Srbský kúzelník s loptou má počas celej kariéry problémy s nadbytočnými kilogramami. Cítiť to bolo najmä na začiatku poslednej sezóny, keď bol mimo formu a pôsobil veľmi ťažkopádne. Postupne sa však rozohral a teraz to môže byť ešte lepšie. Srbské médiá prišli s fotografiami najväčšej basketbalovej hviezdy v krajine, ktoré šokovali basketbalový svet.

Diéta Jokiča, obavy o Dončiča

Rozohrávač v tele pivota vyzerá miestami až príliš chudo. Dokonca sa objavili obavy, či dokáže dominovať pod košom podobne ako doteraz, keď má výrazne menej kilogramov. „Nikdy som ho nevidel v lepšej forme,“ povedal pre Denver Post športový riaditeľ Nuggets Tim Conolly.

Jokič dodržiava prísnu diétu. Už žiadna coca cola a hamburgery ako v mladých rokoch. Verí, že zmena jeho tela mu pomôže k väčšej rýchlosti v NBA. O srbskom podkošovom hráčovi sa už dnes hovorí ako najlepšie prihrávajúcomu pivotovi všetkých čias. Vo svojej hre vie využiť hru chrbtom ku košu, ale aj streľbu za tri body. S rýchlosťou sa môže posunúť ešte ďalej.

Opačné obavy ako pri Jokičovi sa objavili pri Lukovi Dončičovi. Šírili sa informácie, že mladá slovinská superstar bola počas karantény doma mimo formy. Hviezda Dallasu Mavericks však vyvrátila obavy na svojom instagrame, kde napísala, že nevie, odkiaľ sa podobné špekulácie objavili. Chvíľu na to zverejnili Mavericks na sociálnych sieťach fotografie svojho lídra v z posilňovne, kde zdvíha ťažké váhy.

Pôvodné obavy vyvolal rozhovor kondičného trénera Dončiča Jureho Drasklara. Podľa neho bol jeho citát vytrhnutý z kontextu, keď len poznamenal, že jeho zverenec je mimo formy, ale do reštartu NBA bude pripravený na stopercent. „Luka na sebe tvrdo pracuje. Do ostrých zápasov bude určite v poriadku,“ povedal Drasklar.

Za Dončiča hovoria najmä štatistiky. Vo svojej druhej sezóne v NBA má skvelý priemer 28,7 bodov, 9,3 doskokov a 8,7 asistencií na zápas.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.