Dudášová: Proti Češkám sme v závere úplne vyhoreli, kemp v Piešťanoch je veľké plus

Publikované: 21.06.2020 Autor: Karolína Vrabcová

Nikola Dudášová (Foto: TASR)

Slovenské reprezentantky majú za sebou tri týždne prípravy v Piešťanoch pod dozorom hlavného trénera Juraja Suju a jeho asistenta Petra Jankoviča. V rámci sústredenia odohrali Slovenky minulý tento týždeň dve prípravné stretnutia. Vo štvrtok v Prahe zvíťazili nad českým tímom do dvadsať rokov jasne 77:35. O deň neskôr však s tamojším seniorským družstvom prehrali 48:63, hoci pokojne mohli vyhrať aj tento duel.

O oboch stretnutiach sa s basket.sk rozprávala Nikola Dudášová. „V oboch zápasoch bolo našou prioritou sústrediť sa na nás a na veci, ktoré drilujeme v tréningoch. Po dlhšej dobe si zopakovať obranné či útočné princípy bez ohľadu na výsledok,“ hodnotila hráčka MBK Ružomberok.

Pochopiteľne, zverenky trénera Juraja Suju čelili v oboch prípadoch súperovi rozdielnej kvality. „Boli to dve odlišné stretnutia. Keďže prvý duel sme odohrali proti českej dvadsiatke, nebolo tam veľa organizácie a častokrát sme mali možnosť zakončiť hneď z prvotných akcií. Aj tak na nás ale súperky vyvíjali nepríjemný tlak. Druhý zápas sme odohrali proti A-tímu, čo bolo hneď od začiatku cítiť. Ťažie sme sa dokázali presadiť a určite aj tempo stretnutia bolo odlišné,“ myslí si Dudášová.

Zlyhali v základných veciach

Aj keď každý zápas mal odlišný priebeh, súperky Slovenkám narobili veľa starostí. „V oboch prípadoch do bolo najmä o základných veciach v obrane ako je súboj jednej na jednu, odstavenie a opakovanie princípov, na ktorých už dlhšie spoločne pracujeme. Nie vždy to bolo podľa našich predstáv,“ priznala niekdajšia hráčka Piešťanských Čajok.

Slovenský tím nebol ďaleko ani od toho, aby si z Prahy odviezol dve víťazstvá. S A-tímom totiž po troch tretinách držali nerozhodný stav 37:37. „V tretej desaťminútovke sme zápas dokonca otočili v náš prospech, ale po pár chybách sa začala posledná časť znovu vyrovnane a v tej sme úplne vyhoreli. Asi by som povedala, že to boli základné chyby v súbojoch jednej na jednu a v komunikácii. Češky trafili pár trojbodových striel a my sme ich minuli,“ pokračovala 25-ročná rodáčka z Banskej Bystrice.

Oba zápasy boli výbornou previerkou toho, čo Slovenky za ostatné tri týždne natrénovali v Piešťanoch. „Je potrebné spoločne odtrénovať a odohrať čo najviac času, aby sme sa čo najlepšie vnímali a každá vedela robiť na ihrisku to, čo od nás tréneri vyžadujú. Bolo tam dosť individuálnych i tímových chýb, ktoré si ale určite s trénermi povieme,“ predostrela Dudášová, ktorá si v prvom zápase pripísala 8 bodov, v druhom o 3 menej.

Kemp vyvrcholí tento týždeň

Hráčky si pochvaľovali aj to, že si po koronavíruse mohli konečne zahrať aj v zápasovom tempe. „Myslím si, že každú z nás potešilo už len to, že sa môžeme stretnúť a byť v spoločnom tréningovom procese.“

Dievčatá sa veľmi potešili aj tomu, že sa dvojici reprezentačných koučov podarilo zorganizovať mesačný tréningový kemp v Piešťanoch. „Sme radi, že nám SBA umožnila stretnúť sa. Takéto sústredenie je pre nás len veľké plus, keďže v novembri pred ostrým kvalifikačným zápasom nebude toľko času. Všetko je dobre zorganizované a je o nás dobre postarané,“ nešetrila pochvalnými slovami Dudášová a prezradila aj to, ako to v Piešťanoch v uplynulých troch týždňoch vyzeralo: „Boli sme spolu od pondelka do piatku. Riešili sme prevažne herné situácie, s ktorými sa chceme čo najviac vžiť. Plus je to doplnené o nejaké individuálne činnosti. V prvých dvoch týždňoch sme mali aj kondičné časti.

Celý kemp v Piešťanoch vyvrcholí tento týždeň. Čo si realizačný tím pre hráčky pripravil na záver? „Myslím si, že sa nič extra meniť nebude. Budeme chcieť ešte tento týždeň využiť spoločných tréningov a nadviažeme na predchádzajúce tri,“ dodala Dudášová.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.