Aktualizované! Kuric dementoval predĺženie s Barcelonou

Publikované: 20.06.2020 Autor: Basket.sk

Kyle Kuric (24), FC Barcelona Lassa (ESP) (Foto: FC Barcelona)

Článok sme aktualizovali 21. júna o 13.04.

Kyle Kuric sa objavil počas svojej kariéry aj v drese slovenskej reprezentácie, čím potešil najmä svojho starého otca, ktorý spod Tatier emigroval pred rokmi do USA.

Americký krídelník sa vypracoval medzi top strelcov v Európe. Dlho pôsobil v Estudiantes Madrid a Gran Canarii, kde si ho vyhliadol ruský Zenit Petrohrad. Vďaka výborným výkonom v EuroCupe sa Kuric znova vrátil do španielskej ACB. Kontrakt s nám podpísala FC Barcelona. V katalánskom veľkoklube sú s tridsaťročným odchovancom univerzity Luisville spokojní. Objavili sa informácie, že s tridsaťročným odchovancom univerzity Lousville predĺžili zmluvu o dva roky.

Podľa Muno Deportivo bolo podpísanie novej zmluvy s Kuricom jednou z hlavný priorít manažmentu klubu. Stránka takisto dodala, že o Američanove služby je značný záujem aj v iných Euroligových kluboch.

Kuric však informáciu dementoval. Podľa neho sa s Barcelonou ešte na ničom nedohodli. Regoval tak na sociálnej sieti Muna Deportiva.

193 centimetrov vysoký basketbalista hrával v poslednej sezóne priemerne okolo dvadsať minút zhodne v španielskej lige aj Euroligy, priemer si držal medzi osem až deväť bodov na zápas. V Eurolige mal výbornú 44% úspešnosť spoza oblúka.

Najlepší basketbalista roka na Slovensku za rok 2018 má naďalej aj náš pas. Je však otázne, či ešte niekedy oblečie dres s dvojkrížom. „Uvidíme, či sa mi podarí ešte hrať v budúcnosti za Slovensko,“ povedal nám Kuric v rozhovore minulý rok. V posledných kempoch a kvalifikačných bojoch bol na mieste naturalizovaného legionára jeho krajan Andre Jones.

Barcelona momentálne bojuje v obnovenej sezóne španielskej ligy, keď sú najlepšie kluby rozdelené do dvoch skupín. Z tých postúpia do klasického play-off.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.