Krajčovič chváli mladých a uisťuje: Nebojte sa, pracujem na tom, aby som bol efektívnejší

Publikované: 19.06.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Šimon Krajčovič (Foto: Vladimír Dorňák)

Levickí basketbalisti zakončili prvý blok prípravy na ďalšiu sezónu dvojicou zápasov v Česku. Najprv zdolali Brno a potom prehrali s výberom českej reprezentácie do 24 rokov.

K duelom sa vrátil Šimon Krajčovič. „Dané ku terajšiemu obdobiu to môžeme hodnotiť pozitívne. Proti Brnu si zahrali s chuťou všetci chalani, ktorých sme mali v tíme. Aj súper postavil mladých hráčov, tak sme si zabehali päť štvrtín. Druhý zápas s Čechmi mal vyššiu kvalitu. Vyskúšali sme si veci. Čím viac podobných konfrontácií príde, tým lepšie. Bol to zážitok vidieť všetko v Nymburku, kde sa o nás výborne postarali,“ hovoril skúsený rozohrávač, ktorý priblížil, prečo nehrala posledná posila Patriotov Dávid Abrhám. „Dávid má ešte antibiotiká, tak s nami necestoval.“

Najlepším strelcom stretnutia bol dvadsaťdvaročný syn prvého Čecha v NBA Jiřího Zídka Jan. „Šikovný chlapec. Má veľkú výhodu, lebo je vysoký a má výbornú ruku, čo vie využiť pri akciách pick'n'pop. Má pred sebou výbornú budúcnosť,“ hodnotil súpera slovenský rozohrávač.

Páči sa mu prístup mladých hráčov

V druhom dueli zaujal aj levický back up Martin Danielič, ktorý si pripísal jedenásť asistencií. „Je super, ako sa Maťo chytil. Podobne aj ostatní mladí chalani idú na tréningoch naplno. Nič im nedávame zadarmo, všetko minúty si musia vybojovať a zaslúžiť. Pripravili sa slušne, majú sebavedomie. Verím, že ho využijú aj smerom do ligovej sezóny.“

Patriotov chválil za výkon známy tréner Ronen Ginzburg, ktorý doviedol Česko k šiestemu miestu na svetovom šampionáte. „Vždy je príjemné, keď vás pochváli podobne kvalitný tréner. Energia, ktorú tomu obetujeme, sa ukazuje ako správna,“ pokračoval líder levického klubu.

So spoluhráčmi odtrénujú ešte týždeň a potom sa majú hlásiť v klube až v auguste. Krajčovič si medzitým spestrí prípravu júlovým kempom reprezentácie.

Smerom do nového ročníka SBL to nevyzerá vôbec dobre. Žilina ani nenastúpi a ohrozené sú ďalšie kluby. O problémoch sa hovorí najviac v Komárne, ale dlžoby má Prievidza a neisté to je tiež inde. „Ťažko sa mi to hodnotí. Mrzí ma, ako to s ligou vyzerá. Pandémia postihla šport celkovo. Je to komplikovanejšie,“ uviedol Krajčovič, ktorý má zmluvu s Levicami ešte na ďalšiu sezónu. Preto ani nerozmýšľal nad zahraničím.

Patrioti sú jedným z mála tímov, ktorý pokračuje v koncepčnej práci a ide do ďalšieho ročníka s ambíciami. „Klobúk dole pre vedením nášho klubu. Pracuje sa systematicky, čo sa aj vypláca. Som veľmi rád, že môžem v klube pokračovať. Je pozitívne, že sme sa stretli ešte pred letnou prípravou. Všetci sme si to užili.“

Ozdobou súboje s Ihringom

Levice už v nedohranej sezóne ukázali, že prím majú hrať Slováci, ktorých dopĺňali menej skúsení cudzinci. Ku skúsenej štvorici Krajčovič, Bojanovský, Juríček, Bachan prišiel spomínaný Abrhám, ktorý nahradil odchádzajúceho Žiaka. „Teší ma, že máme silnú slovenskú kostru. Predsa len my štyria sme spolu dlhšie, Dávida poznáme z reprezentácie, čo môže pomôcť. Čím viac zápasov odohráme a odtrénujeme pokope, tým sa môžeme posúvať,“ uviedol rozohrávač.

V pandemickom ročníku boli ozdobou Krajčovičove súboje s reprezentačným kolegom Máriom Ihringom. Ten hral výborne v drese Interu Bratislava. „S Máriom sa poznáme roky. Užíval som si každý zápas proti nemu. Je medzi nami zdravá rivalita, ktorou sa posúvame,“ hovoril líder Patriotov.

Krajčovič je známy buldodžou obranou a dobrou prihrávkou, ale pracuje aj na streľbe. „Nie je pre mňa motivácia dávať viac bodov, ale byť efektívnejší a tým vytvárať pozície aj pre spoluhráčov. Nebojte, pracuje sa na tom, aby som bol aj lepším strelcom,“ usmial sa tvorca hry, ktorý nerozmýšľa veľmi nad zahraničím. „Nemám konkrétny cieľ. Sústredím sa na úspech s Levicami. Chcem tomu dať všetko, uvidíme, čo sa podarí. Verím, že ostanem zdravý,“ zakončil.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.