Slovenky neubránili Elhotovú a v Prahe ťahali za kratší koniec

Publikované: 19.06.2020 Autor: TASR Foto: ig slovak basket

Ženy SR A-tím 2020 (Foto: ig slovak basket)

Slovenské basketbalové reprezentantky prehrali v piatkovom prípravnom stretnutí v Prahe s domácim výberom 48:63.

prípravný zápas

Česko – SLOVENSKO 63:48 (23:18)
Najviac bodov: Elhotová 20, Šípová a Voráčková po 8 – Bálintová 13, Jakubcová 12, Oroszová a Slamová po 6

hlas po zápase

Juraj Suja, tréner Slovenska: "Odohrali sme úplne odlišný zápas ako proti včerajšiemu súperovi. Nezachytili sme úvod, v ktorom sme neboli koncentrovaní a pripravení na agresivitu súpera. Úvod bol 0:10, súper chytil pevnú pôdu pod nohami.

Postupne sme otočili zápas v náš prospech, mali sme takú kontrolu, akú sme chceli mať, ale na konci tretej štvrtiny sme v dvoch – troch situáciách v obrane zlyhali. Súper sa znovu nakopol, potom sme sa rozpadli a v poslednej štvrtine sme dostali 26 bodov. Preto je na konci taký výrazný rozdiel."

TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.