Zanietený automechanik Fusek vracia život starým motorkám

Publikované: 18.06.2020 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

Michael Fusek (Foto: Jäzva)

Ak môže niekto hovoriť o živote na vysokej nohe, tak je to 224 centimetrov vysoký Michael Fusek. Pivot bratislavského Interu púta pozornosť všade, kde sa objaví. Dianie vnímané z horného poschodia však so sebou prináša aj svoje úskalia.

„Nie je to bežný život,“ usmieva sa Fusek. „Všade mám nejaké problémy a musím sa prispôsobovať veciam, ktoré iní neriešia. Zatiaľ čo sa napríklad ľudia v autobusoch chytajú za rúčky pod stropom, ja si o nich búcham hlavu. V lietadle sa snažím usadiť pri núdzových východoch, kde býva aspoň trošku väčší priestor. Problémom sú aj krátke postele na hoteloch.“

Basketbalový velikán si však na svoju výšku zvykol a aj do svojho malého auta sa dokáže naskladať so šikovnosťou hráča tetrisu. Ešte lepšie sa však cíti na motorových prostriedkoch bez strechy. A hoci by sa dalo čakať, že preferuje veľké motorky, jeho láskou sú oveľa skromnejšie veteránske klasiky.

Doma Babety a Jawy

„Doma mám nejaké Babety a Jawy. Baví ma renovovať niečo staré a robiť z toho opäť pekné kúsky,“ prezradil najvyšší slovenský basketbalista, ktorý vníma opravu motocyklov a automobilov ako skvelé hobby. „Počas korony som sa tomu mohol venovať ešte viac ako inokedy. Hral som sa s autíčkami a robil som mechanika. U kamaráta som v dielni absolvoval akúsi stáž. Naučil som sa nové veci a ešte som si aj niečo privyrobil. Využil som pritom svoju výšku, keďže sme mali auto na zdviháku a zatiaľ čo kolega ho opravoval zdola, ja som sa mohol venovať hornej časti. Ak je však auto hore, tak to mám so skrčením veľmi problematické.“

Zo sveta motorov sa však postupne vracia opäť k pracovným povinnostiam. V záujme stopercentnej letnej prípravy sa dokonca presunul z Bratislavy do vzdialených Košíc.

„Potrebujem nabrať kilá,“ vysvetľuje zmenu letného tréningového pôsobiska. Spoločne s Michalom Čekovským využíva služby kondičného trénera Jaroslava Dulinu. „Počul som, že Jaro je na také veci špecialistom a rozhodol som sa to preto vyskúšať s ním. Hlavne sa snažíme posilňovať chrbát a brucho. Problémy som mal aj s kolenom a to všetko chcem vystužiť tak, aby som nemal počas sezóny problémy. Budem sa tu pripravovať v podstate až do začiatku augusta, kedy by sme mali odštartovať prípravu na Interi.“

Michael Fusek (Foto: Jäzva)
Michael Fusek (Foto: Jäzva)

Hlavný líder Interu

S bratislavským klubom vlastní ešte dvojročný kontrakt a v novej sezóne by mal patriť medzi hlavných lídrov žlto-čierneho tímu. Jeho konečný vzhľad je nateraz otázny, nakoľko prakticky všetky profesionálne kluby počítajú s výrazným šetrením.

„Situácia momentálne nie je najlepšia, ale verím, že poskladáme opäť tím, ktorý nám umožní pomýšľať na najvyššie pozície. Sám som zvedavý, ako to napokon bude vyzerať,“ zamýšľa sa Michael Fusek.

Pravda, v SBL sú aj tímy, ktoré majú výrazne väčšie problémy ako majster. Žilina už oznámila svoj odchod zo súťaže, na mále má Komárno a hovorí sa aj o problémoch Prievidze a Handlovej.

„Myslím si, že liga odštartuje, ale nebude taká kvalitná ako počas minulých rokov. Určite poklesne počet legionárov, ale Slovákom to môže pomôcť. Domáci hráči dostanú šancu vyhrať sa a z toho by mohla časom ťažiť aj reprezentácia,“ snaží sa hľadať pozitíva v neľahkej situácii 224-centimetrov vysoký Michael Fusek.

Michael Fusek (Foto: Jäzva)
 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.