Žilina ekonomicky pohorela aj vďaka zahraničnej základni, myslí si Rožánek

Publikované: 17.06.2020 Autor: Tomáš Kotlárik / redaktor RTVS

Iskra Svit vs. BK Slávia Žilina, Adam Monček (10) vs. Róbert Rožánek (8) (Foto: Daniel Faix)

Koniec Žiliny v najvyššej súťaži sa dotkol hráčov, ktorí si musia hľadať nové kluby. K najväčším oporám Slávie patril odchovanec Róbert Rožánek. Dvadsaťštyriročný rozohrávač či krídelník verí, že sa Žilina onedlho vráti na ligovú mapu.

Žilinskí basketbalisti mali v pondelok s manažmentom rozlúčkové stretnutie. Klub do konca mesiaca vyplatí všetky dlhy voči vedeniu SBL. Hráči svoje peniaze dostali. V prípade Róberta Rožánka išlo o tisíce eur.

„Koniec Žiliny v lige je bolestivý nielen pre mňa. Pod košmi v Žiline som vyrastal. Prežil som tu 18 rokov života. Verím, že sa sem ligový basketbal čo najskôr vráti. Takých fanúšikov, akých sme mali, som nikde nestretol. Boli úžasní, patrí im vďaka,“ povedal na začiatok Róbert Rožánek.

Hlavným dôvodom nepodania prihlášky bolo to, že vedenie klubu nedokázalo zabezpečiť rozpočet ako doteraz.

„Som hráč a sústredím sa najmä na hru a nie veci okolo. Napriek tomu si myslím, že s peniazmi sa dalo hospodáriť šetrnejšie,“ vyhlásil.

Slovenský reprezentant konkrétnejší nebol. K fungovaniu a zákulisiu klubu pridal niekoľko slov.

„Nie vždy bolo všetko ideálne. Vnímal som to ako klub, ktorý sa postupne učí, napreduje, takže sa to dalo pochopiť. Ani moje výkony neboli zakaždým ideálne. Dokonalý nie je nikto. V Žiline som strávil veľa pekných chvíľ, preto ma rozpad klubu veľmi mrzí,“ povedal.

Mladé družstvo niekedy až prehnane zaslepila túžba po víťazstve a atakovaniu pozícii v TOP 4, čo zväzovalo ruky. Podľa Rožánka mal klub zapracovať do hry aj viac Slovákov.

„Nemyslím si, že žilinský basketbal potreboval takú silnú zahraničnú základňu. Možno aj na tomto pohorel klub po ekonomickej stránke. Pritom v klube máme skvelých hráčov, ktorí si zaslúžili väčší priestor, ako napríklad Šimon Ďuriš,“ vyjadril svoj názor.

Zdržanlivejší bol v prípade osoby trénera Ivana Kurillu. Pre jeho slabšie jazykové schopnosti údajne komunikoval so zahraničnými hráčmi a rozdával im pokyny počas zápasov práve Rožánek.

„Kto komu prekladal z angličtiny je teraz bezpredmetné. Aj keď to bola jedna zo slabších stránok trénera. Počas dva a pol roka, čo sme spolupracovali, sme mali dobré aj zlé dni. Mali sme na veľa vecí rozdielne názory, ale vždy sme sa vedeli v klube s trénerom dohodnúť. Svedčia o tom výsledky na palubovke,“ zareagoval.

Po konci Žiliny sa stal voľným hráčom. Podľa našich informácii by sa mal v najbližších hodinách dohodnúť na kontrakte s Lučencom. (čo sa aj potvrdilo)

„Mal som ponuky z Čiech, Dánska i zo slovenských klubov. Som už stopercentne rozhodnutý, kam pôjdem. Bude to tím z SBL. Informácia sa zverejní v najbližších dňoch po podpísaní zmluvy,“ uzavrel.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.